Wersja do druku

Udostępnij

Zaledwie 70 km od polskiej granicy, w słowackiej Żylinie pod koniec lipca rozpoczyna się festiwal nowego tańca i teatru KioSK. Festiwal odbędzie się już po raz szósty, a jego hasłem przewodnim w tym roku jest: No dramaturgy, no responsibility? [Bez dramaturgii nie ma odpowiedzialności?]. Impreza potrwa od 25 do 28 lipca.

KioSK to prezentacja najnowszych produkcji niezależnej słowackiej sceny tanecznej i teatralnej. Organizator imprezy, Centrum Kultury „Stanica” w Żylinie, określa festiwal jako wydarzenie adresowane do “artystów mających odwagę, by szukać, by być autentycznym, szczerym, oryginalnym i nowoczesnym; artystów myślących o świecie z dozą krytycyzmu. […] KioSK to miejsce, gdzie można i należy eksperymentować, podejmować artystyczne ryzyko, przekraczać granice gatunków artystycznych i prowokować, jednak nie kosztem jakości. Naszą ambicją jest przyczyniać się do rozwoju nowych form sztuki na słowackiej scenie”.

W programie imprezy znajdują się między innymi: spektakle muzyczno-ruchowe i ruchowo-wizualne, Teatr SkRat z kafkowskim tematem Proces, procesu, procesom!, teatr dokumentalny, opera współczesna i teatr formy. Nowością na festiwalu jest nurt dla dzieci. Poza tym organizatorzy przygotowali projekcje filmowe, poranne forum dyskusyjne, a także prelekcje ekspertów, kiermasz produktów lokalnych (połączony z wymianą umiejętności), rywalizację o nagrodę niekonwencjonalną „Poučin” za ciekawą pracę ze światłem i inne wydarzenia.

Organizatorzy zapewniają miejski kemping.

Szczegóły na http://www.kioskfestival.sk/en/festival/

Program: http://www.kioskfestival.sk/en/program/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close