Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 22 marca o godz. 20.00 Sopocki Teatr Tańca zaprasza do Teatru na Plaży w Sopocie (al. Mamuszki 2) na premierę najnowszego spektaklu Traktat o estetyce. Technika defektów i skaz, za którego koncepcję odpowiada Jacek Krawczyk. Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem były idee artystyczne duetu Merce Cunningham / John Cage. Czysty ruch, który sam w sobie jest interesującym tworzywem, brak „teatralności”, przypadkowość w fazie tworzenia i w fazie prezentacji, z jednoczesną perfekcją i uwagą na detal, równoważność warstwy ruchowej, muzycznej i plastycznej…

Artyści przedstawienia Traktat o estetyce. Technika defektów i skaz czerpią z osiągnięć wybitnych artystów XX wieku, świadomie przesuwając granicę i bawiąc się ideą, by sprawdzić czy na polskiej scenie jest miejsce jeszcze dla tańca. Tańca intelektualnego.

Kolejny pokaz w sobotę 23 marca również o godz. 20.00.

koncept: Jacek Krawczyk
choreografia i taniec: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Dorota Zielińska,

Grażyna Słaboń, Magdalena Wójcik, Joanna Nadrowska
muzyka: Bartosz Hervy
wizualizacje: Łukasz Boros
kostiumy: Agnieszka Puławska
światło: Artur Aponowicz
Zdjęcia promujące: Alicja Byzdra

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close