Wersja do druku

Udostępnij

Mistrzowie Polskiego Tańca to organizowane przez Sopocki Teatr Tańca spotkanie najważniejszych twórców polskiego tańca współczesnego, których kariery sięgają lat 80. XX wieku, a którzy nadal są aktywni artystycznie. To dość wąskie grono twórców jest swego rodzaju fenomenem artystycznym – łącznikiem z przeszłością i źródłem polskiego tańca, a teraźniejszością i przyszłością – ich praca ma niewątpliwy wpływ na następne pokolenia artystów. Przegląd obejmie spektakle oraz warsztaty mistrzowskie prowadzone przez Jacka Gęburę, Elwirę Piorun, Jacka Krawczyka, Melissę Monteros, Wojciecha Mochnieja, Witolda Jurewicza, Iwonę Olszowską i Martę Pietruszkę, oraz spotkania, rozmowy z artystami i archiwalne kino tańca. Odbędzie się w dniach 21-26 kwietnia 2015 roku w Teatrze na Plaży (Al. Mamuszki 2) i Zatoce Sztuki (Al. mamuszki 14) w Sopocie.

 

Dojrzali artyści nie tylko w inny sposób władają ciałem,  oni obdarowują widza  głęboką obecnością na scenie, precyzją, dystansem do materii sztuki. Wreszcie, dojrzali artyści poruszają inne tematy i inaczej niż młodzi je realizują. Mówi się, że każdy wiek ma swoje prawa… człowiek z doświadczeniem życiowym mówi o życiu, filozofii, wierze, duchowości, przeszłości, czy o samym tańcu. Mówi wiarygodnie, bo wie, co mówi. Przyjdźcie. Zobaczcie. Posłuchajcie.

 

Spektakle prezentowane podczas przeglądu Mistrzowie Polskiego Tańca:

Teatr Tańca ARKA/Scena Tańca Capitol No*2 – z cyklu dialogi na ręce i nogi

Sopocki Teatr Tańca Essentia

Teatr Tańca Zawirowania/Elwira Piorun Tomorrow

W&M Physical Theatre Waiting Rooms in Heaven

Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski/Teatr Tańca Alter Czy filozof może mówić o tańcu?

Marta Pietruszka Choć Cię nie pojmuję

Iwona Olszowska Moda na GENDER

 

Do pobrania:

Harmonogram

 

Program na:

www.facebook.com/mistrzowiepolskiegotanca

www.teatrnaplazy.pl

 

Bilety:

na oddzielny wieczór: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

karnet (na wszystkie spektakle festiwalu): 140 N, 90 ulgowy

na poszczególny warsztat z wybranym Mistrzem: 30 zł

na cykl warsztatów (z Wszystkimi Mistrzami): 200 zł

 

Rezerwacje na spektakle i warsztaty: 

rezerwacje.stt@gmail.com

 

Na spektakle można też kupić bilet elektroniczny na stronie: www.teatrnaplazy.pl

 

Logo Mistrzowie Polskiego Tańca (miniaturka)   Logo SIC! Dance Association Sopot (miniaturka)   Logo Teatr na Plaży (miniaturka)    Logo Sopocki Teatr Tańca białe tło (miniaturka)   Logo Zatoka Sztuki (miniaturka)   Logo Chipolbrok (miniaturka)   Logo Sopot (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close