Wersja do druku

Udostępnij

Podczas najbliższej edycji 100º Berlin Festival (20-23 lutego 2014) na różnych berlińskich scenach będzie można obejrzeć spektakle polskich tancerzy i choreografów. Swoje przedstawienia pokażąm.in. Teatr Tańca Koinspiracja (Myśli…w choreografii Adriana Rzetelskiego, 21 lutego godz. 18.00,Sophiensaele); Rafał Dziemidok/Koncentrat (My life in tears, 22 lutego godz. 19.00, HAU2); Katarzyna Wolińska (Hi Mary,22 lutego godz. 19.00, Ballhaus Os) i Flesh System // Korina Kordova + Przemek Kamiński (#abyss.witchroulette, 22 lutego godz.20.00,Sophiensaele).

Ponadto w programie propozycje polskich artystów pracujących na stałe za granicą: cykl wideo Those three litttle words Agaty Siniarskiej zrealizowany wspólnie z Diego Agulló (pokazy każdego dnia, w różnych miejscach i o różnych godzinach, zob. program poniżej) oraz spektakl Ani Nowak, I would like to sit next to a woman and a number of other desires (22 lutego o godz. 18.00 i 20.00, HAU2).

***

100° Berlin to festiwal teatru alternatywnego odbywający się w niemieckiej stolicy co roku. Nazywany jest „maratonem teatralnym” ponieważ w trakcie czterech dni jego trwania widzowie mają okazję obejrzeć ponad sto spektakli wystawianych w różnych centrach widowiskowych Berlina – HAU Hebbel am Ufer, Sophiensæle i, po raz pierwszy w tym roku, Ballhaus Ost. W ich przestrzeniach i otaczających je placach, co godzinę prezentowane będą różnorodne produkcje z dziedziny teatru, tańca i performansu. Publiczność ma do dyspozycji specjalny transport autobusowy, ułatwiający przemieszczanie się między festiwalowymi scenami. Podczas nocnych wykładów, wydarzenia dnia komentują takie osoby jak Schorsch Kamerun czy Christine Wahl. Nie zabraknie także nocnych imprez muzycznych pod wodzą najlepszych DJ-ów. Na koniec festiwalu jury wybierze artystów, którzy zaprezentują swoje spektakle podczas przeglądu “Best of 100°” 2 i 3 kwietnia 2014.

O cyklu wideo:


Those three little words to tytuł serii prac autorstwa Agaty Siniarskiej i DiegoAgulló poświęconych dyskursowi miłosnemu. Artystów zainspirowało pojęcie pętli, nie tylko jako narzędzia formalnego, ale także w odniesieniu do treści – jako powtarzalności określonych zachowań, słów czy sytuacji w związku między dwojgiem ludzi. Wykorzystując technikę wideo oraz kinografu (ang. cinemagraph), artyści stworzyli następujące prace: Breathless, Fingering, Coming Soon and Tuning Love.

www.diegoagullo.com · cargocollective.com/agatasiniarska

Szczegółowe informacje o polskich spektaklach:


Teatr Tańca Koinspiracja Myśli... – chor. Adrian Rzetelski

Rafał DziemidokMy life in tears

Katarzyna WolińskaHi Mary

Ania Nowak I would like to sit next to a woman and a number of other desires

Flesh System // Korina Kordova + Przemek Kamiński#abyss.witchroulette

Harmonogram festiwalu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close