Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 13-16 sierpnia 2016 na Sycylii (Farm Cultural Park, Favara) odbędzie się pierwsza odsłona projektu „SUDO” – International Performance Art Meeting. Czterodniowe spotkanie  z udziałem 10 zaproszonych artystów poświęcone będzie performansowi, choreografii i praktykom ruchowym. Będzie to spotkanie inicjujące działania „SUDO” – projektu kulturalnego, którego misją jest promowanie, rozwój i refleksja nad przyszłością performance art i współczesnej choreografii na południu Europy, w szczególności na Sycylii.

 

Dzięki wsparciu Farm Cultural Park – najważniejszego ośrodka sztuki współczesnej na Sycylii, w ramach „SUDO” wystąpią jedni z najbardziej wizjonerskich, śmiałych i wrażliwych artystów-performerów młodej międzynarodowej sceny. Na samym południu Południa, gdzie wspólnie będą pocić się w najgorętszym okresie roku na rzecz rozwoju performance art i choreografii na wyspie.

 

Zaproszeni performerzy wywodzą performans z tańca i choreografii. Niektórzy z nich w swoich działaniach bliżsi są body art, inni rozwijają swoje poszukiwania w kontekście sztuk wizualnych i nowych technologii.

 

SUDO International Performance Art Meeting to laboratorium dla  grupy10 profesjonalnych artystów, którzy chcą konfrontować się z innymi twórcami, inspirować się nawzajem poprzez intensywną wymianę praktyk, metod twórczych oraz myśli w stworzonym przez „SUDO” kontekście.

 

SUDO po włosku znaczy „pocę się”

SUDO zawiera również słowo „sud”- południe

SUDO to spocony południowy performans!

 

 

POŁUDNIE#WYCZERPANIE#PRZYJEMNOŚĆ

 

Zaczynamy od tu i teraz, nie poddajemy się w formułowaniu hipotez, diagnozujemy nasze stanowiska, przekształcamy przekonania i procesy myślowe. Stwarzamy przestrzeń dla nowych wątpliwości i bawimy się z nieznanym.

 

Publiczność jest zaproszona to udziału w wybranych sesjach praktycznych jako obserwatorzy. Artyści którzy chcieliby asystować w procesie, proszeni są o wysłanie e-maila na adres: azzurro12produzioni@gmail.com.

 

 

Rezydencja zakończy się otwartym pokazem – 16 sierpnia, w przestrzeniach FARM.

 

Szczegółowych informacji dotyczących programu dostępne są tu:

https://www.facebook.com/sudoperformance/?fref=ts).

 

Kuratorki i artystki „SUDO”:

Lucia Di Pietro (Włochy), Valentina Parlato (Włochy), Marta Romaszkan (Polska)

 

Zaproszeni artyści:

Fernando Belfiore (Brazylia/Holandia), Claudia Di Gangi (Włochy), Petros Konnaris (Cypr), Cristina Rizzo (Włochy), Andrius Mulokas (Litwa), Teresa Silva (Portugalia), Marika Veca (Włochy).

 

 

Wydarzenie zorganizowane przez Azurro12 Produzioni, przy wsparciu FARM CULTURAL PARK.

Partnerem projektu jest Fundacja Sens Ruchu.

Logo Fundacji Sens Ruchu (oryginał)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close