Wersja do druku

Udostępnij

Już po raz szósty Fundacja Balet i Opera na Zamku zapraszają na Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy” 2013, będący w tym roku już XII edycją Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce”. Konkurs odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2013 roku w Szczecinie (Opera na Zamku, ul. Korsarzy 3). W tym roku, udział w Konkursie wezmą uczniowie z pięciu polskich szkół baletowych oraz uczniowie z Mińska (Białoruś), Wilna (Litwa), Berlina (Niemcy) i Pragi (Czechy).

Harmonogram:

24.04.2013 I Dzień Konkursowy Taniec Klasyczny godz. 17.00 – 20.00 – Konkurs

25.04.2013 II Dzień Konkursowy Taniec Współczesny godz. 17.00 – 20.00 – Konkurs

26.04.2013 Finał Konkursu- godz. 18.00 – 21.00 Międzynarodowa Gala Gwiazd Baletu 2013

Goście Gali: Kaori Fukui i Jun Tamabe – Arts Ballet Theatre of Florida, Valeriya Vapniarskaya i Konstantin Geronik – soliści Belarusian State Choreographic School Minsk (Białoruś), Kyoka Okujama i Glauber Lucas Mendes Silva – Staatliche Balletschule Berlin (Niemcy), Anna Knollov, Jakub Rasek – Tanecni konzervator hl.m. Prahy (Czechy) oraz uczniowie Łódzkiej Szkoły Baletowej.

Organizatorzy: Fundacja Balet i Opera na Zamku

Współpraca: Centrum Edukacji Artystycznej i Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi

Patronat: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close