Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 13 stycznia 2017 o godz. 20.30 w ramach Tanztage Berlin 2017 w Sophiensæle (Sophienstraße 18) odbędzie się premiera spektaklu VULVA CLUB #15 Crystal Anniversary kolektywu female trouble. W spektaklu ponadto udział biorą zaproszeni goście: Tomasz Foltyn,  Alice Heyward.  Julia Rodriguez. Spektakl VULVA CLUB #15 kolektywu female trouble stanowi choreograficzne zaproszenie do współpracy, wystosowane przez artystki do trojga gości, z którymi wspólnie dyskutują, występują oraz dzielą się sztuką, jedzeniem i poglądami politycznymi z publicznością.

 

O projekcie:

 

15
Liczba magicznego kwadratu

Kryształowa rocznica

2 trójkąty

3 przyjaciółki 3 gości 1 tort urodzinowy

Spektakl VULVA CLUB #15 celebruje rocznicę kolektywu female trouble oraz stanowi choreograficzne spotkanie jego członkiń z trojgiem zaproszonych gości.  

Łączymy się

w rozmowie o poezji

w dragu

w opowieści

w piosence

w toaście

w rozmowie

w dobrej rozmowie

i / lub nie-rozwiązaniu

Czas trwania: otwarty  

Koncepcja: female trouble 

Choreografia, wykonanie: female trouble


VULVA CLUB
to cykl regularnych wydarzeń, próba wypracowania postrzegania obwodowego. W ramach VULVA CLUB kolektyw female trouble wraz z zaproszonymi gośćmi i publicznością tworzy choreografię spotkania sztuki/dzieł, ludzi, społeczności i rozmów – ze wzajemną czułością, w czasie rzeczywistym. Wydarzenia organizowane w ramach VULVA CLUB są zazwyczaj bezpłatne, jednak tym razem pobrana zostanie opłata 3 euro za bilet oraz serwowane tego wieczoru oralne przyjemności.

 

Female trouble to kolektyw oparty na przyjaźni (Roni Katz, Agata Siniarska, Xenia Tamiko Dwermann), działający w Berlinie od 2013 roku, którego działania obracają się wokół wymiany artystycznej, intelektualnej, personalnej i politycznej skupionej wokół zagadnień tożsamości, ciała, feminizmu i kobiecości. female trouble wspólnie stworzyły platformę VULVA CLUB, będącą prze­strzenia dla arty­stycz­nej, inte­lek­tu­al­nej i poli­tycznej wymiany per­spek­tywy femi­ni­stycz­nej i queer w tym­cza­so­wych spo­łecz­no­ściach. female trouble podejmują próby praktyki „partytur obrotowych”, akumulujących i reformułujących trzy ciała czytające, piszące i tańczące ze sobą ze wzajemną czułością, w czasie rzeczywistym.

 

http://femaletroublearchive.tumblr.com

https://www.facebook.com/femaletroublecollective/

 

Strona Sophiensale: www.sophiensaele.com

 

Organizatorzy o Tanztage 2017:

 

Organizowany od 21 lat festiwal Tanztage Berlin jest uznaną instytucją na berlińskiej scenie tanecznej oraz najważniejszym wydarzeniem dla lokalnych młodych choreografów/ek. Artyści i artystki występujące podczas XXVI edycji festiwalu poddają dogłębnej rewizji struktury otaczającej nas codzienności: osiem premier i cztery wznowienia produkcji z lat poprzednich analizują wymierność i iluzję czasu oraz tworzą algorytmy, które w sposób niezauważalny towarzyszą nam nieustannie w Internecie oraz, bardziej namacalnie, w świecie analogowym. Prezentowane prace przekładają kompozycje muzyczne na język choreografii oraz poddają próbie codzienne gesty, takie jak np. objęcie drugiej osoby, jak również gesty wyniesione z języków religijnych rytuałów. Uczestnicy/czki Tanztage Berlin tańczą umysłem, myślą ciałem, walczą z rzeczywistością, pozwalając wampirom na zatopienie zębów w egzystencjalnych strukturach pragnienia i śmierci!

 

Każdego roku Tanztage Berlin prezentuje inną, pozaeuropejską scenę taneczną – tym razem do udziału w festiwalu zaproszono pięcioro artystów z Teheranu. Oprócz tego podczas Tanztage Berlin wystąpi troje artystów, którzy prezentowali swoją twórczość na poprzednich edycjach festiwalu, i którzy w krótkich utworach solowych (przy zastosowaniu różnych procesów dokumentalnych) pytają, czy sukces teatru dokumentalnego w ostatnich latach może być inspiracją dla sztuki tanecznej w krytyce rzeczywistości.

 

Organizatorzy mają nadzieję, że równie wiele zamieszania co prezentowane podczas festiwalu utwory sprawi powrót modułu Let’s Talk About Dance!, będącego platformą informacji zwrotnej, a także legendarne już imprezy festiwalowe, podczas których berlińscy choreografowie i choreografki wystąpią w cyklu performansów, projektów muzycznych oraz jako DJe./ki

 

O festiwalu:  http://www.berlin-buehnen.de/de/fesivals/tanztage-berlin-2017/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close