Centrum Sztuki Mościce zaprasza na 12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta, odbywający się w dniach 7-31 października w Tarnowie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Czas życia – wartość życia. Język tanecznych narracji i impresji wyrazi te momenty ludzkiego życia, które znacząco odkrywają jego prawdę, są refleksją o przemijaniu. Pojawią się także odwołania do wybitnych dokonań teatru tańca określających ludzkie uniwersum.

Wersja do druku

Udostępnij

Program XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta:

7 października 2023, godz. 19.00 – Carmen – Państwowy Teatr Tańca w Koszycach / Słowacja

14 października 2023, godz. 19.00 – Nowe Szaty Króla – Teatr Avatar / Polska

15 października 2023, godz. 19.00 – Giselle – Royal Lviv Ballet / Ukraina

21 października 2023, godz. 18:00 – Gala Finałowa konkursu choreograficznego My Dance i spektakl Humani corporis fabrica – Ryszard Kalinowski i Grzegorz Pańtak w choreografii Jacka Przybyłowicza / Polska

7 – 31 października 2023 – Wystawa Perfermance Dance

Zapowiedzi:

7 października 2023, godz. 19.00 – „Carmen” – Państwowy Teatr Tańca w Koszycach / Słowacja

Historia miłosna, w której zderza się nieujarzmione, uwodzicielskie kobiece piękno z męskim pożądaniem i namiętnością zmierzającą ku zatraceniu. Doskonała muzyka, feeryczna i mroczna zarazem, przepowiadająca śmierć od pierwszego aktu. Połączenie uniwersalnej prawdy o losie i przeznaczeniu z żywiołowością materii muzycznej sprawiają, że Carmen odbierana jest wciąż jako dzieło aktualne.

14 października 2023, godz. 19.00 – „Nowe Szaty Króla” – Teatr Avatar / Polska

Barwny, dynamiczny i przewrotny spektakl familijny Teatru Avatar Nowe Szaty Króla łączy klasyczne teksty Andersena ze swingowymi choreografiami. Widowisko skomponowane z kontrastujących sobie smaków wzmacniających doznania widza – od słodkiej miłości, przez gorzkie oblicze władzy oraz pikantne walki po słone łzy. Całość okraszona akrobatyką i popisami tanecznymi, czule objęta magiczną oprawą z udziałem fantastycznych stworów.

15 października 2023, godz. 19.00 – „Giselle” – Royal Lviv Ballet / Ukraina

To najpiękniejszy balet romantyczny XIX wieku przedstawiony w dwóch aktach, który wśród choreografów uchodzi za najbardziej sceniczny. Opowiada historię pięknej, wiejskiej dziewczyny (legenda o Giselle), która zakochuje się w Księciu przebranym za wieśniaka. Dowodzi siły miłości, która jest tak wielka, że może pokonać wszystko – nawet śmierć.

21 października 2023, godz. 18:00 – Gala Finałowa konkursu choreograficznego „My Dance” i spektakl „Humani corporis fabrica”

Kolejna edycja konkursu choreograficznego, przygotowana we współpracy z Funduszem Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego oraz jurorami. Konkurs to skuteczna forma promowania szczególnie zdolnych choreografów młodego pokolenia. Możliwość zaprezentowania swojego projektu w otoczeniu profesjonalnej sceny jest wysoko oceniana przez uczestników Konkursu. W jury zasiądą: Jacek Przybyłowicz, Zofia Rudnicka i Witold Jurewicz.

Tworząc choreografię Humani corporis fabrica dla duetu dojrzałych tancerzy – Ryszarda Kalinowskiego i Grzegorza Pańtaka – choreograf Jacek Przybyłowicz sięga po inspiracje do początków badań anatomicznych oraz do filozoficznych rozważań nad maszynerią i nad przemijalnością ciała. Humani corporis fabrica to swoisty rodzaj wykładu anatomicznego, „słuchowisko choreograficzne”, do którego głosu udzielił Andrzej Chyra.

7 – 31 października 2023 – Wystawa Performance Dance

Coraz częściej artyści w sposób bezpośredni traktują przestrzeń Internetu jako platformę swoich działań i przestrzeń dokumentacji.

Performans, postteatr i nowa choreografia są coraz intensywniej obecne w mediach internetowych i to one właśnie najpełniej opisują dynamikę zjawisk artystycznych, wykraczających poza scenę.
Media internetowe stanowią olbrzymi potencjał w kształtowaniu i opisywaniu nowych zjawisk.
Wystawa Performance dance skoncentruje się na przekazach wideo oraz działaniach performatywnych na żywo.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

                                                       

Informacje / bilety:

  • Bilety w przedsprzedaży internetowej, od 23 czerwca do 13 lipca: 70 zł (normalny), 65 zł (ulgowy)
  • Bilety od 14 lipca: 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy)
  • Spektakl familijny Nowe Szaty Króla – dzieci do lat 16 – 50 zł
  • Gala Finałowa konkursu choreograficznego i spektakl: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)
  • Karnet: 200 zł
  • Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi.
  • Kasa CSM – kontakt:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close