Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie (ul. Traugutta 1) zaprasza na IV edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta, która odbędzie się w dniach 10-19 października w Tarnowie. Festiwal promuje aktualne trendy w sztuce teatru tańca współczesnego i baletu. Prezentuje spektakle uznanych artystów z różnych stron świata, stwarzając warunki do wielokulturowego spotkania.  Festiwal  przynosi także adeptom tańca współczesnego okazję do rozwijania swoich umiejętności pod opieką cenionych choreografów (w tym roku jest to Iwona Pasińska). Scena Otwarta obejmuje również wystawy prezentujące sztukę tańca, ważne dla środowiska tanecznego wydawnictwa oraz spotkania artystów z publicznością.

 

W programie tegorocznej edycji znajdą się prezentacje spektakli z Izraela (Carmina Burana Kamea Dance Company), ze Słowacji (State Theatre Košice z choreografią Chaotica Pála Frenaka), wieczór choreograficzny SPY FLASH! (chor. Itzik Galili, Jone San Martin i Jacopo Godani) Dantzaz Konpainia  z Hiszpanii, a także rodzime zespoły, tj. Polski Teatr Tańca (Czterdzieści Jo Strømgrena), Teatr Dada von Bzdülöw (Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś) oraz Art Color Ballet (Preludium Słowiańskie).Odbędzie także spektakl warsztatowy pod kierunkiem Iwony Pasińskiej oraz pokaz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Po każdej prezentacji odbywać się będą spotkania z artystami. W ramach imprez towarzyszących wystawa rysunków Joanny Braun W hołdzie Pinie Bausch, pokonkursowa wystawa fotograficzna Instynkt, warsztaty krytyki tańca, a także konkurs choreograficzny Make Move.

 

 

Program festiwalu

 

Więcej na stronie:

http://www.scenaotwarta.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close