Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 28 października Teatr Tańca Zawirowania zaprezentuje się ze spektaklem Real Love w choreografii Daniela Abreu podczas festiwalu FIND Festival Internazionale Nuova Danza na Sardynii. Spektakl będzie można zobaczyć również w Warszawie w środę 31 października w ramach Sceny Tańca Studio. Z okazji występu na Sardynii zespół chciałby wrócić wspomnieniami do początku 2018 roku i przypomnieć miejsca, które odwiedził  do tej pory.

 

Rok 2018 był wyjątkowo pracowity dla TT Zawirowania i obfitował w wiele wydarzeń. Jego rozpoczęcie zaowocowało udziałem w dwóch festiwalach Zelyonka Fest Festival na Ukrainie i PlaStforma na Białorus ze spektaklem Back Up.

 

Wakacje dla Teatru Tańca Zawirowania są zawsze czasem gorących przygotowań. Spektakl Wybieg(duet Szymona Osińskiego i Elwiry Piorun w choreografii Karoliny Kroczak) został zaprezentowany podczas dwóch zagranicznych festiwali w Izraelu oraz w Korei. W lipcu podczas dwutygodniowej rezydencji w miejscowości Dures w Albanii, trójka tancerzy zespołu rozpoczęła pracę nad nowym projektem wspólnie z Navdhara India Dance Theatre. Występ Zawirowań w Korei odbył się w sierpniu i był częścią większego projektu realizowanego w ramach programu „Kulturalne pomosty”,  organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

Początek października zespół spędził w Armenii (HIGH FEST International Performing Arts Festival), gdzie pokazał Zbliżenia. Druga połowa miesiąca należała do męskiej reprezentacji Zawirowań. Publiczność w Tiranie miała okazję zobaczyć spektakl Black Out w choreografii Bartka Woszczyńskiego. Występ odbył się w ramach Albania Dance Meeting Festival i był ostatnim spektaklem prezentowanym w ramach trasy w krajach Europy Wschodniej i  Południowo-Wschodniej.

 

We wrześniu w Warszawie TT Zawirowania z Indii. Tancerze zespołu Zawirowania wspólnie z zespołem Navdhara India Dance Theatre pracowali nad spektaklem The Crossing, którego premiera odbyła się 16 września w Ośrodku Zawirowania przy ulicy Belwederskiej 20/22 w Warszawie. Już pod koniec listopada przedstawienie będzie miało swoją premierę również w Indiach, gdzie niedługo wyruszą tancerze naszego zespołu.

 

W połowie listopada w Warszawie odbędzie się rezydencja choreografa z Francji – Didier Therona, który wspólnie z Teatrem Tańca Zawirowania będzie pracował nad nowym projektem.

 

O spektaklu Real Love:

 

Jest to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie, jakim matka darzy swoje dziecko. Jak czuje się kobieta, będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć to dwa wątki, które pojawiają się ustawicznie w spektaklu Real Love i oddziaływają na siebie w każdej chwili. Bycie matką i bycie blisko śmierci. Real Love to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki.

 

Choreografia: Daniel Abreu

Obsada: Ilona Gumowska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek

Reżyseria świateł: Witold Kaczkowski

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close