Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęły się prace nad nowym spektaklem Tomasza Bazana, zatytułowanym Whatever. Przedstawienie produkowane jest m.in. przez program performatywny Archiwum Ciała w Poznaniu (kuratorka: Anna Królica) podczas którego odbędzie się premiera spektaklu (11 października, Centrum Kultury Zamek). Natomiast w listopadzie w krakowskiej Cricotece – Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora przedstawienie prezentowane będzie w ramach programu Maszyna Choreograficzna , jak również podczas V Maat Festival w Centrum Kultury w Lublinie. W przedstawieniu udział biorą Tomasz Bazan, Anita Wach, Anna Steller i Jan Borecki.

O spektaklu:

Making off? ‘to make off’ oznacza tyle, co zbiec, uciec. Okoliczność, która rządzi się własnymi prawami i przez to jest jaka jest.SAFARI to wyprawa myśliwska, ewentualnie dłuższa podróż w celu zdobycia trofeów. Obecnie terminem tym określa się formę zorganizowanej obserwacji naturalnego ekosystemu drapieżników pozostających w naturalnym ruchu.

Nie musimy robić tego co musimy. Istnieje jednak umowa pozostania w tym miejscu aby dostrzec różnicę. Istnieją dwa wybiegi zwierząt – jeden z nich zmusza osobniki do nieustannego bycia w ekspozycji oraz drugi dający im szansę iluzji naturalnego ekosystemu. Czy możliwość świadomej decyzji o przemieszczeniu się pomiędzy tymi przestrzeniami jest szansą na zdobycie trofeum? Czym jest to trofeum?

WHATEVERreżyseria: Tomasz Bazan, design: Patrycja Płanik, choreografia/taniec: Tomasz Bazan, Anita Wach, Anna Steller, Jan Borecki, muzyka: Jan Duszyński realizacja/współpraca: Maciej Połynko. produkcja: Centrum Kultury Zamek, program: ‘Archiwum Ciała’ / Teatr Maat Projekt / Maat Festival / Centrum Kultury w Lublinie / Muzeum Woli Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close