Wersja do druku

Udostępnij

W Lublinie trwają prace Lubelskiego Teatru Tańca z choreografem Joe Alterem. Założenia choreograficznego projektu In/Out/On/Off (tytuł roboczy) krążą wokół Teorii Systemów Społecznych jako narzędzia do eksplorowania, poszerzania i tworzenia struktury choreograficznej. Amerykański choreograf Joseph Alter wraz z artystami Lubelskiego Teatru Tańca i zaproszonymi gośćmi (do projektu jako tancerz dołączył Mikołaj Karczewski) chce opowiedzieć o uwikłaniu współczesnego człowieka w coraz bardziej zwielokrotnioną sieć SYSTEMÓW. Tancerze LTT postanowili wykorzystać swoją złożoną tożsamość samoregulującego się organizmu/systemu, który funkcjonuje nieprzerwanie w obecnym składzie od 2004 roku, aby ponownie spotkać się na scenie i tym razem pod choreograficznym okiem Altera wspólnie wypowiedzieć dojrzały głos dotyczący kwestii społecznych, mających istotny wpływ na wszystkich członków społeczeństw XXI wieku.

 

Zespół potraktuje SYSTEM jako spójny konglomerat zorganizowanych jednostek, które są złożone z wewnętrznie współzależnych elementów. Każda jednostka jest jednocześnie  indywidualnym systemem i częścią innych systemów. Wszystkie są współzależne od siebie nawzajem. Celem sprojektu będzie odkrywanie takich cech systemów,  jak: dynamika, ograniczenia, uwarunkowania. Spektakl będzie wykorzystywał ww. teorię jako narzędzie w procesie rozwoju pracy choreograficznej.

 

Pośród tego choreograficznego systemu zostanie podjęty główny temat, czyli organizacja relacji międzyludzkich. Do stworzenia oprawy muzycznej spektaklu został zaproszony Aleksander Kościów, który jest nie tylko wybitnym polskim kompozytorem, ale również posiada wykształcenie etnograficzne. Spotkanie tak różnych punktów widzenia: tańca, muzyki i nauk społecznych, ma posłużyć do znalezienia syntezy pomysłów wszystkich twórców biorących udział w projekcie.

 

Harmonogram pracy nad spektaklem:

Etapy I: 12-18 maja 2019

Etap II: 29 lipca-20 sierpnia 2019

Etap III: 6-12 listopada 2019

 

Premiera spektaklu będzie miała miejsce 12 listopada 2019 w ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close