„Portrety” w TVP Kultura to cykl krótkich etiud opartych na rozmowach z polskimi artystami ze świata tańca i muzyki. Bohaterami „tanecznych” odcinków będą m.in. Przemysław Śliwa, Barbara Sier-Janik, Elżbieta Jaroń.

Wersja do druku

Udostępnij

Głównym motywem filmów są wspomnienia bohaterów z czasów ich aktywności artystycznej. To podróż do przeszłości przybliżająca sylwetki mniej lub bardziej znanych twórców. Twórcy korzystali z archiwalnych zapisów występów, prób oraz życia prywatnego bohaterów.

Cykl ruszył 7 września i pierwsze trzy odcinki poświęcone były muzykom. 28 września można było z kolei zobaczyć „Portret”, którego bohaterem był tancerz i choreograf, solista Opery Poznańskiej i Polskiego Teatru Tańca Conrada Drzewieckiego – Przemysław Śliwa.

Obejrzyj: https://vod.tvp.pl/video/portrety,przemyslaw-sliwa

Najbliższe odcinki „Portretów” na antenie TVP Kultura:

Barbara Sier-Janik – 5 października, godz. 16.45
Elżbieta Jaroń – 12 października, godz. 16.35

Bohaterami i bohaterkami w kolejnych miesiącach będą między innymi: Alicja Haszczak, Anatol Kocyłowski, Bronisław Prądzyński, Janina Niesobska, Bogdan Jankowski, Kazimierz Wrzosek, Henryk Konwiński.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close