Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 9 października o godz. 20.00 w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82) odbędzie się premiera spektaklu Sanatoriumw choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty. To kolejne, po Balladynie, przedstawienie solistek Polskiego Teatru Tańca nawiązujące do twórczości najważniejszych polskich pisarzy. Inspiracją do powstania spektaklu Sanatorium jest proza Bruno Schulza, a zwłaszcza tekst Sanatorium pod klepsydrą oraz jego adaptacja filmowa w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Twórczość Bruno Schulza stanowi swoisty fenomen literacki, będący wyjątkową materią dla gatunku, jakim jest teatr tańca. Zderzenie dwóch światów, schulzowskiego oraz świata ruchu i tańca, może być nową propozycją odczytania jego twórczości. Autorki spektaklu oparły swoje kreacyjne działania na  interdyscyplinarności i wielopłaszczyznowości  środków artystycznych. Proces twórczy  łączy  formy ruchowe i taneczne muzyczne i audiowizualne oraz inne działania realizowane w przestrzeni sztuk wizualnych. W warstwie ruchowej autorki choreografii oparły się na improwizacji oraz indywidualnych predyspozycjach psychoruchowych zaproszonych do współpracy artystów. Całość procesu przebiegała w formule laboratorium twórczego, gdzie indywidualny gest każdego z twórców wpływał na ostateczny kształt spektaklu. Szczególną rolę będzie pełnić w przedstawieniu warstwa multimedialna, przygotowana przez Daniela Stryjeckiego.

 

Bilety na premierę spektaklu Sanatorium można nabywać w impresariacie PTT, kasie CK Zamek oraz na stronie: bilety@ptt-poznan.pl.

 

Cena biletów: 40 zł/20 zł

 

 SPOT

 

Przed spektaklem, o godz. 18.30 w holu balkonowym CK Zamek, odbędzie się wykład Jąkanie można wyleczyć!, prowadzony przez dyplomowanego logopedę – Bernadetę Dziekan-Standowicz. Wstęp wolny.

 

Choreografia  i reżyseria: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta
Kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Video i reżyseria światła: Daniel Stryjecki
Muzyka: Bester Qartet,  Jello  Biafra i No Means No,  Robert R,  Kira Skov,  W. A. Mozart

Realizacja światła: Mariusz Porada, Przemysław Gapczyński
Realizacja dźwięku: Zuzanna Majewska, Mateusz Rogaliński
Inspicjent: Mariola Hendrykowska
Kierownik zespołu artystycznego: Anna Gruszka
Kierownik techniczny: Grzegorz Okupniak
Organizacja produkcji: Katarzyna Anioła

 

Obsada:
Józef – Artur Bieńkowski
Doktor Gotard, pensjonariusz, subiekt – Zbigniew Kocięba
Konduktor, pensjonariusz, subiekt – Marcin Motyl
Adela , pensjonariuszka, subiekt, pielęgniarka – Agata Ambrozińska-Rachuta
Matka, pensjonariuszka, subiekt, pielęgniarka – Karina Adamczak-Kasprzak
Bianka, pensjonariuszka, subiekt, pielęgniarka – Agnieszka Fertała
Subiekt, pensjonariusz – Adrian Radwański

 

 

 

 

Pasek logotypów - premiera Sanatorium PTT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close