Książka dostępna jest zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej (do pobrania bezpłatnie). Jest to trzecia publikacja Tomasza Nowaka z serii o tańcach narodowych, która ukazała się nakładem Fundacji „Memo”.

Wersja do druku

Udostępnij

Pomysłodawcą i inicjatorem serii wydawniczej był Witold Broda. Badając polską kulturę muzyczną ludową i tradycyjną, zauważył on potrzebę pochylenia się nad zagadnieniami związanymi z różnicami funkcjonowania w przestrzeni publicznej, mowie i wyobrażeniu potocznym, a także dyskursie akademickim zagadnień związanych z tańcami narodowymi.

W 2018 roku, nakładem Fundacji „Memo”, ukazała się książka Polski, polonez, chodzony autorstwa Tomasza Nowaka, a rok później – płyta CD Kapeli Brodów pod tym samym tytułem. W 2020 roku Fundacja wydała publikację Tomasza Nowaka podejmującą temat krakowiaka, a jeszcze w tym roku  światło dzienne ujrzy płyta Kapeli Brodów zatytułowana Krakowiaki.

Najnowszej książeczka w całości poświęconej jest mazurowi i mazurkowi.

Książkę można pobrać bezpłatnie tutaj lub zamówić egzemplarz papierowy poprzez formularz.

***

Przygotowanie i wydanie publikacji Mazur/ek dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz ze środków Fundacji „Memo” i Fundacji Perspektywy Tomasza Gałka.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close