Wersja do druku

Udostępnij

W weekend w ramach VIII Gdańskiego Festiwalu Tańca w Klubie Żak odbędą się trzy polskie premiery. W piątek 3 czerwca o godz. 19.00 Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska (na co dzień związane z Sopockim Teatrem Tańca) pokażą spektakl Jasno, czyli ciemno. Przedstawienie opisuje ludzkie życie jako ciągłe napięcie miedzy jasności a ciemnością, jako walkę pomiędzy popędem życia a popędem zniszczenia. Kluczową rolę w budowie choreografii i kompozycji przestrzeni będzie – zgodnie z tytułem – miało oświetlanie; zmieniające intensywność czy budujące wyraziste cienie. Tego samego dnia o godz. 20.30 trio Wiola Fiuk, Patryk Gacki i Michał Łabuś wystąpi z przedstawieniem Uchodźcy. Testigo documentary. Temat nowego spektaklu artystów DzikiStyl Company dotyka kwestii wzbudzającej w ostatnich miesiącach ogromne emocje w całej Europie: losu uchodźców, opuszczających swoje rodzinne kraje z powodu wojny czy prześladowań, podróżujących tysiące kilometrów w poszukiwaniu lepszego życia. Tancerze w Uchodźcach. Testigo documentary skupią się jednak nie na kwestiach politycznych, ale dramatycznych losach jednostek, zmagających się z brakiem schronienia, żywności, poczucia bezpieczeństwa.

 

 

Natomiast w sobotę 4 czerwca o godz. 19.00 premierowy pokaz spektaklu Renaty Piotrowskiej-Auffret Wspólne. Salę Suwnicową  zdominują niesamowite, wypełnione powietrzem instalacje. Choreografka o spektaklu: „Widzowie mogą przede wszystkim spodziewać się pięknych wrażeń, nie tylko wizualnych, ale również takich kinestetyczno-sensorycznych. Próbujemy pracować z powietrzem, mimo że brzmi to dość abstrakcyjnie. Budujemy taki współczesny rytuał, podczas którego powietrze jest rzeczywiście nie tylko tematem tej pracy, ale także obiektem manipulacji i eksploracji. Robimy to z jednej strony poprzez pracę z oddechem, a z drugiej poprzez pracę z realnym powietrzem, które jest wokół nas.” W przedstawieniu wystąpią Tatiana Kamieniecka, Natalia Oniśk i Magdalena Przybysz.

 

Więcej o spektaklach:

Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska: Jasno, czyli ciemno

Fiuk/Gacki/Łabuś: Uchodźcy. Testigo documentary

Renata PiotrowskaAuffret: Wspólne

 

Organizatorem GDAŃSKIEGO FESTIWALU TAŃCA jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańsk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Festiwalu jest  Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna.

 

BILETY:

3 zł – na Kartę Tancerza / 8 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na Kartę Dużej Rodziny / 15 zł – zniżka* dla studentów, uczniów i dzieci oraz seniorów / 20 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł

 

KARNETY JEDNODNIOWE / 3.06 / 4.06 / 6.06 / 7.06 

20 zł – zniżka* dla studentów, uczniów oraz seniorów / 30 zł – zniżka* na Kartę do Kultury / 40 zł

 

WARSZTATY / KARNETY

20 zł – na Kartę Tancerza* / 60 zł / 70zł – karnety 3-osobowy (rodzic + 2 dzieci)  / 50 zł – karnet 2-osobowy (rodzic + 1 dziecko)

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 kartę)

 

Sprzedaż biletów i karnetów (od 9 maja) oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 (w godzinach pracy kasy).

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close