Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 17 października o godz. 14.00 warsztatem na żywo Sci Fi Anatomy, który poprowadzi Lea Kieffer, rozpocznie się październikowa edycja projektu Grand re Union. Warsztat skupi się na tworzeniu dialogu między materią ciała a oceanem naszych myśli i wyobraźni. Poprzez ruch, dźwięki i słowa uczestnicy pracować będą z nieformalną epickością, kunsztem ciała i magią. Od 18.00 Peter Pleyer z Agnes Benoit zaproszą do czytelni The Reading Room, gdzie przedstawią i przeczytają fragmenty z książek, które są dla nich znaczące, tych z przeszłości i teraźniejszości – na przyszłość oraz zaproszą słuchaczy do podzielenia się swoimi ulubionymi fragmentami z książek lub czasopism.

14.00

Lea Kieffer Sci Fi Anatomy

live streaming na Facebooku Grand re Union

Warsztat skupi się na tworzeniu dialogu między materią ciała a oceanem naszych myśli i wyobraźni. Poprzez ruch, dźwięki i słowa uczestnicy pracować będą z nieformalną epickością, kunsztem ciała i magią.

Organizatorzy zapraszają na wycieczkę somatyczną z przewodnikiem, podczas której treść przesuwa się z anatomicznych odniesień na śliskie zbocze science fiction. Prowadząca i uczestnicy używać będą pracy z ciałem i opowiadania historii jako narzędzi do badania naszych „dotykowych narracji” (tego, czego dotykamy i jak dotykamy) oraz sposobów wyobrażania sobie ciała i doznań fizycznych. Sprzeczność, inność i różnorodność mogą współistnieć, a nasze rzeczywistości mogą się stapiać, kształtować, zmieniać i ponownie stopić. Jeśli rzeczywistość jest fikcją, czy możemy urzeczywistnić nasze fikcje?

Jak się przygotować do warsztatu:

  • Stwórz sobie wygodną przestrzeń (koc i ciepłe ubranie pomogą) i upewnij się, że masz trochę miejsca wokół do ruchu (2-4 m² wystarczą).
  • Przygotuj notes, papier, kredki, ołówki, pisaki (im więcej kolorów i rodzajów, tym lepiej!).

16.00-18.30

Peter Pleyer i Agnes Benoit (books on the move) The Reading Room
link do ZOOM-a zostanie podany bliżej daty wydarzenia na Facebooku i www.grandreunion.net

Agnes Benoit (projekt books on the move) i Peter Pleyer zapraszają do Czytelni!

W pierwszej części przedstawią i przeczytają fragmenty z książek, które są dla nich znaczące, tych z przeszłości i teraźniejszości – na przyszłość.

W drugiej części zaproszą słuchaczy do dzielenia się z innymi swoimi ulubionymi fragmentami z książek lub czasopism.

Organizatorzy i partnerzy projektu:

Art Stations Fundation, CounterPulse (San Francisco), Movement Reaserch (Nowy Jork), Trust for Mutual Understanding, Muzeum Susch, Goethe Institut Warschau, Ambasada Królestwa Niderlandów, Instytut Adama Mickiewicza/Culture.pl

grand re union belka z logotypami (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close