Centralna Scena Tańca i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają na warsztaty Improwizacji Kontaktowej i dżem taneczny, które poprowadzi Michał Ratajski. Artysta podzieli się z uczestnikami wydarzenia autorską metodą pracy z ruchem I_GO_SYSTEM. Muzycznie będzie mu towarzyszył Daniel Zorzano grający na violi da gamba.

Wersja do druku

Udostępnij

Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia (niedziela) w godzinach 18.00 – 21.30

Program wieczoru:

18:00 – 19:30  warsztat / lekcja Improwizacji Kontaktowej

19:40 – 21:30 dżem z muzyką na żywo

Wstęp na laboratoria jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy: https://forms.gle/xwzMJbwHB4DCCkgi9

Osobom, które nie mają doświadczenia z Improwizacją Kontaktową, organizatorzy rekomendują wzięcie udziału w warsztatach, które odbywają się przed dżemem. Prowadzący proszą o punktualność.


Michał Ratajski – nauczyciel, tancerz, performer, pokojowy wojownik. Od trzydziestu lat prowadzi badania i poszukiwania w zakresie ruchu, tańca, teatru, przekładając te doświadczenia i wiedzę na to, co określa teatrem codzienności. Obecnie jest wykładowcą akademickim na kierunku Choreografia i Techniki Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie od pięciu lat prowadzi przedmiot Kontakt Improwizacja – w ujęciu I_GO_SYSTEM. Równolegle prowadzi badania nad tą autorską metodą, skupiając się na tematach: rozwijania kreatywności, efektywności procesu nauki, wpływach języka tańca na rozwijanie twórczości w innych dziedzinach sztuki oraz rozwoju osobistego także w świecie biznesu. Jest twórcą Festiwalu Kontakt Improwizacji FRU (13 edycji), założycielem Teatru Tańca KIJO (10 lat), oraz współtwórcą ogólnopolskiego projektu Akademii Kontakt Improwizacji –AKI (Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź).

Daniel Zorzano – urodził się w Meksyku, ukończył studia w klasie violi da gamba oraz violone (kontrabas) w Koninklijk Conservatorium w Hadze pod kierunkiem Wielanda Kuijken’a, Margaret Urqhart i Philippe’a Pierlot’a oraz w Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse w Lyonie w klasie violi da gamba Marianne Muller. Producent i DJ prezentujący swoje sety oraz live acty m.in w Warszawie, Berlinie i Meksyku. Muzyk i organizator projektów artystycznych. Współzałożyciel Artist Kollective KICK PERFECT.

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V

kuratorki: Klara Łucznik i Zuzanna Bukowski

organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM

współfinansowanie: miasto st. Warszawa

Mazowiecki Instytut Kultury – www.mik.waw.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close