Wersja do druku

Udostępnij

W marcu unikalny duet taneczny z Japonii – Mutsumi i Neiro –  przybędzie do Warszawy, zaprezentuje swój spektakl i poprowadzi warsztaty butoh. Prezentacja spektaklu Dziś wieczorem albo nigdy odbędzie się w dniach 4-5 marca o godz. 19.00 na Scenie Lubelskiej 30/32. Na warsztaty artyści zapraszają do Teatru Remus w dniach 7-9 marca, dla uczestników warsztatów wstęp na spektakl jest wstęp wolny. Promocyjna cena za udział w warsztacie obowiązuje przy wpłacie do 22 lutego 2016.

 

O spektaklu tak piszą artyści:

 

Trzy lata temu spędzaliśmy letnie noce w prefekturze Nara, w studio butoh należącym do Seiji Tanaki. Z Jego pomocą stworzyliśmy niniejsze przedstawienie. 

 

Pobraliśmy się niedługo potem.

Od tego momentu życie samo w sobie stało się tańcem.

Na początku kolejnego roku wystawiliśmy nasze przedstawienie w Tokio. 

To było nasze wesele, przysięga naszego Duetu.

 

Teraz chcemy, żeby nasz taniec stał się pełniejszy w porównaniu z poprzednim występem.

Chcemy, żeby taniec wiecznego małżeństwa zaistniał w parze z kwiatem Chagalla.

 

Wstęp: 20 zł.

 

O warsztatach:

 

Chcemy się z Tobą spotkać.

Zacznijmy wszystko od tego,

Od spotkania z przestrzenią,

Od spotkania z muzyką,

Od spotkania z innymi,

i spotkania z samym sobą. 

Czas zacząć.

 

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Do udziału w warsztatach organizatorzy zapraszają zarówno osoby z doświadczeniem w zakresie technik ekspresji i treningu fizycznego, jak i osoby bez takiego doświadczenia.

 

Koszt uczestnictwa:

120zł – płatność do 22 lutego

150zł – płatność od 23 lutego

 

 

Liczba miejsc ograniczona do 8.

 

Zapisy na adres e-mail: info@izayoi.dance

W temacie należy wpisać „Warsztat, marzec 2016, IMIĘ i NAZWISKO”.

 

Miejsce: Warszawa, Teatr Remus, ul. Kępna 6.

 

 

MUTSUMI – tancerka butoh. Urodziła się w prefekturze Ehime w Japonii. W wieku trzech lat rozpoczęła naukę baletu klasycznego. We wczesnych latach licealnych trenowała gimnastykę artystyczną, w której osiągała spore sukcesy, biorąc udział w wielu zawodach, między innymi w ogólnopaństwowych konkursach gimnastycznych oraz w japońskim festiwalu sportów narodowych (National Sports Festival of Japan). Jednak w czasie studiów wyższych w Tokyo Women’s College of Physical Education doznała poważnej kontuzji, z powodu której musiała porzucić taniec. Dziesięć lat później Mutsumi zetknęła się ze sztuką Kazuo i Yoshito Ohno, która poruszyła ją tak głęboko, że postanowiła powrócić do tańca. W 2009 roku przyjechała do Tokio, aby uczyć się pod okiem Yoshito Ohno w Kazuo Ohno Dance Studio, gdzie poznała swojego partnera Neiro. Obecnie Mutsumi bierze udział w warsztatach prowadzowanych przez Mitsuyo Uesugi pod nazwą „Kayoukai”.

 

NEIRO – urodził się w prefekturze Kanagawa. Uczył się „organicznej sztuki mimu” pod okiem japońskiego artysty mima, Jidai, a następnie tańca butoh w studio Yoshito Ohno. W 2010 roku Neiro przybył do Warszawy, aby studiować sztukę mimu w studium Stefana Niedziałkowskiego. W ramach współpracy ze Studium brał udział w kilku przedstawieniach m.in. kreował główną rolę rolę w przedstawieniu Tożsamość/Identity (Teatr IMKA, 2012). Tuż przed powrotem do Japonii w czerwcu 2012, Neiro wystawił własne przedstawienie pantomimiczne na Scenie Lubelskiej 30/32 pod tytułem Cisza kwiatów/花静”. W sierpniu 2012 rokuw wspólnie z Jidai założył w Tokio Stowarzyszenie „Japan Art Mime Society” przy teatrze Theater X. W grudniu 2014 roku Neiro postanowił opuścić Stowarzyszenie, aby skoncentrować się na działalności w Duecie z Mutsumi.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close