Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 6-7 kwietnia w Warszawie odbędzie się warsztat Butoh & Noguchi Taiso, prowadzony przez Imre Thormanna.


„Podczas swoich warsztatów nie uczę żadnej ustalonej formy ani techniki, lecz przekazuję zasady kształtujące podstawy ruchu (spirala, fala, grawitacja, emocje, itp.). Skupiamy się na ruchu codziennym, takim jak stanie i chodzenie, lecz również na emocjonalnych formach wyrazu. Tworzymy punkt wyjścia do zamiany konwencjonalnych wzorów poruszania na świeże podejście, pozwalające nam poruszać się z większą łatwością. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów tańca i teatru, jak również dla amatorów w każdym wieku. Moja praca opiera się na siedmioletnim treningu, jaki odbyłem w Tokio pod okiem Kazuo Ohno (mistrza butoh) i Noguchi Michizo (twórcy Noguchi Taiso, formy pracy z ciałem). Wykorzystuję także technikę Alexandra i moje własne doświadczenie jako tancerza żyjącego tańcem”.

[Imre Thormann]

„Materia, z jakiej składa się nasze ciało, jest niewątpliwie z tej Ziemi, uczestniczyła i doświadczała procesu stworzenia Ziemi. Nasze ciało zatem, żyjące tu i teraz, zawiera całą historię Ziemi. To, co nazywane jest „życiem”, „ciałem” i „umysłem” jest właśnie jednym z etapów przemian Ziemi. Nie istnieje absolutny standard dla wszystkich rzeczy. Każdy standard powoływany jest do życia wewnątrz nas, na świeżo tu i teraz, za każdym razem, przez nasze relacje. Stawanie się świadomym tych relacji pozwala na rzeczywiste stanie się jednością z naturą, głębsze zrozumienie tego, jak działa umysł/ciało i uzmysłowienie sobie wagi włączenia procesów myślowych w fizyczne działanie”. [Michizo Noguchi]

Imre Thormann – niezwykła osobowość i wyjątkowy nauczyciel. Studiował różne sztuki walki (aikido, kung-fu, taekwondo, taichi) oraz Technikę Alexander. Mieszkał w Tokio przez 13 lat. To właśnie tam uczestniczył w warsztatach Butoh prowadzonych prze Kazuo Ohno i Michizou Noguchi. Od 1993 roku występuje w spektaklach butoh w Japonii, Europie i na festiwalach butoh. Obecnie mieszka, tańczy i naucza w Berlinie.


Warsztat odbędzie się w Warszawie:

Rzeka Życia
Jupiter Centrum
ul. Towarowa 22
00-839 Warszawa

Prowadzenie w języku angielskim / tłumaczenie na polski.

6 kwietnia godz. 10.00 – 18. 00
7 kwietnia godz. 10.00 – 18.00

Koszt warsztatu: 300 zł

Studenci: 250 zł

Zapisy mailowe: galecka@poczta.onet.pl

* Jakie korzyści możemy osiągnąć podczas warsztatu? Większa swoboda poruszania się, poprawa czujności, lepsze zaufanie, głębsze oddychanie, wewnętrzny spokój, świadomość ciała.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close