Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza w piątek 15 kwietnia o godz. 19.00 do Budynku Laboratorium (ul. Jazdów 2) na performans I-cure Ivo Dimcheva, jednego z najbardziej ekstremalnych i charyzmatycznych artystów współczesnej sceny performansu i choreografii. Pokaz performansu poprzedzi warsztat tworzenia solo dla performerów oraz choreografów. Podczas warsztatu Do yourself a favour w dniach 12-17 kwietnia Ivo Dimchev zaproponuje uczestnikom różne sposoby rozwijania własnego performansu solowego.

 

 

O performansie:

 

Jeżeli leczenie jest wyborem, dlaczego nie dokonać go w teatrze?

Po co marnować kolejną godzinę na bycie bardziej „kulturalnym/lną”, kiedy możemy wykorzystać ją na stanie się „zdrowszym/wszą”.

 

Ten performans został stworzony, aby leczyć nie tylko Twoje dolegliwości fizyczne czy psychiczne, ale wszystkie jednocześnie.

I-cure może również uzdrowić ludzi, o których dbasz i których kochasz. Wszystko zależy od tego, jak chcesz ukierunkować uzdrawiającą moc I-cure.

 

I-cure nie jest terapią osobistą. Została wymyślona tak, żeby leczyć każdego z widzów równocześnie.

Twoje zaangażowanie w ten proces ma bezpośrednie przełożenie na wyniki leczenia – nawet o wiele większe niż sam performans.

Im więcej myślisz o I-cure jako kulturowych eksperymencie, tym bardziej ogólny i trwały będzie jego efekt terapeutyczny.

Nie trać czasu w teatrze, skorzystaj z niego!

  

Tekst, muzyka, choreografia: Ivo Dimchev

Produkcja: Humarts Foundation, Impulstanz Vienna, Mousonturm Frankfurt, Rotterdam Schouwburg

Kuratorka: Agnieszka Sosnowska

 

 

Ivo Dimchev jest jednym z najbardziej ekstremalnych i charyzmatycznych artystów współczesnej sceny performansu i choreografii. Stale kwestionuje granice sztuki jako systemu, który współtworzy. Jego prace stanowią radykalne wymieszanie performansu, tańca, teatru, muzyki i fotografii. Wykładał m.in. w National Theater Academy (Budapeszt), The Royal Dance Conservatorium of Belgium (Antwerpia), Hochschule der Künste (Berno), był mentorem podczas DanceWEB 2013. Jest twórcą i dyrektorem Humarts Foundation w Bułgarii. Od 2013 roku jest rezydentem Kaaitheater w Brukseli.  

 

TRAILER

 

Bilety: 40 zł/ 25 zł

 

Rezerwacja biletów

Rezerwacja mailowa pod adresem: info@csw.art.pl

Rezerwacja telefoniczna pod numerem: + 48 22 628 12 713 wew. 135 w godz. 12.00 – 19.00 (oprócz pon.).

Sprzedaż w dniu spektaklu w hallu Zamku Ujazdowskiego: od godz.12.00 do godziny rozpoczęcia spektaklu.

 

Prezentacja spektaklu organizowana jest wspólnie z Culture.pl w ramach rezydencji Ivo Dimcheva w CSW Zamek Ujazdowski.

 

    LOGO CSW (miniaturka)  Logo AIR (miniaturka) Logo culture.pl (miniaturka)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close