Wersja do druku

Udostępnij

La Mecedora, artystyczna platforma rozwijana przez meksykańską artystkę Melissę Cisneros, stwarza przestrzeń dla młodych artystów, którzy pragną przedstawić swoją pracę z dziedziny sztuk performatywnych w niezakończonym jeszcze stadium rozwoju.

Jako inicjatywa zapoczątkowana i prowadzona przez artystów, La Mecedora przeciwstawia się postawom w sztuce dyktowanym ekonomią, skupiającym się na wydajności, presji czasu oraz końcowych produktach. W zamian proponuje wnikliwą eksplorację ścieżki prowadzącej do ewentualnego przedstawienia czy aktu twórczego, równocześnie zastanawiając na uwarunkowaniami percepcji przez czynniki społecznoekonomiczne.

To otwarte forum pozwala artystom podzielić się indywidualnym procesem twórczym z publicznością, a przez to wzbogacić swoją praktykę i doświadczenie dzięki dialogowi w nieformalnej, skupionej i przyjaznej atmosferze. Prezentacja prac w procesie w cyklu Dialog Warszawa odbędzie się w Centrum w Ruchu (Warszawa, Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1a). Rozmowę z artystkami moderować będą Melissa Cisneros (La Mecedora), Małgorzata Haduch (Free The Dance) i Magdalena Ptasznik (Centrum w Ruchu).


Artyści:

Ola Bożek-Muszyńska
Paulina Grochowska
Justyna Orłowska
Joanna Szkop

Dojazd:
Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Więcej informacji o projekcie i organizatorach:

www.lamecedora.yolasite.com,

www.freethedance.blogspot.com,

www.centrumwruchu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close