Wersja do druku

Udostępnij

Za tydzień, we wtorek 6 września o godz. 19.00, Instytut Teatralny im. Raszewskiego zaprasza do swojej siedziby (ul Jazdów 1) na performans butoh Mai Dunsky,  jest koncepcyjną i wizualną kontynuacją projektu Stół ciszy. Składa się z trzech części przeplecionych pracami wideo.

 

Duży stół stopniowo pojawia się na środku. Oplatają go różne obrazy rzeczywistości będące odbiciem miejsca spotkania egzystencjalnego, przestrzeni do rozmyślań, refleksji i kontemplacji, trwania i nieobecności. Stół służy za żywą strefę gwałtownej ciszy i wewnętrznego dialogu. Jest ziemią straty zaznaczoną poddaniem się i pojednaniem. Warstwy przestrzeni przesiąknięte są sekretami a postać porusza się w świecie snów gdzie ból nabiera tonu rozbawienia.

 

Mój taniec nie ma żadnej konkretnej historii, to „esencja”. Jest minimalistyczny i ma specyficzną estetykę. Tańcząc jestem w ciągłym kontakcie z duchem uniwersum, w którym łączą się serca i dusze wszystkich ludzi. To ruch autentyczny, przeczący temu, co uznawane jest za zwyczajowe.

 

Jednym z głównych mentalno-emocjonalnych źródeł, z którego się wywodzi jest TĘSKNOTA, pragnienie powrotu do tego czym jest DOM.

 

Chcę wprowadzić świadomie obecną publiczność do świata, w którym można pozbyć się więzów i odkryć pierwotną naturę rzeczy – Maya Dunsky

 

Podczas swojego pobytu w Polsce na zaproszenie Fundacji POMPKA artysta poprowadzi również warsztaty butoh zatytułowane Wewnętrzna, cicha wojowniczka.

Więcej informacji

 

MAYA DUNSKY – izraelska artystka multidyscyplinarna, choreografka i tancerka butoh, z którym zetknęła się po raz pierwszy w 1985 roku, uczestnicząc w warsztatach Kazuo Ohno. Żyła, studiowała i tworzyła w Japonii przez 6 lat. Warsztaty butoh prowadzi od 1998 roku. Wspiera aktywność twórczą, specjalizuje się w procesie przekształcania autoterapii w odnalezienie własnej drogi artystycznej. Zazwyczaj występuje solo, czasami w duecie lub w grupie, tworzy również video-taniec.

www.mayadunsky.com
http://www.fundacjapompka.org.pl/artysci/maya-dunsky,16.html

 

 

BILETY:

50 zł (normalny)
20 zł (ulgowy)

Kup on-line na EVENTIM.PL

Bilety dostępne również w: księgarni PROSPERO.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close