Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Teatr w Warszawie (ul. Madalińskiego 10/16) planuje 2018 rok poświęcić tańcowi i ruchowi, w związku z czym przygotował ofertę warsztatową dla wszystkich grup wiekowych. Od lutego do kwietnia 2018 zajęcia ruchowe, taneczne i performatywne dla dzieci i dorosłych poprowadzą: Agnieszka Kryst (Turlanki), Maria Stokłosa (Ciało w działaniu), Paweł Sakowicz (Hardcore Release), Aleksandra Bożek-Muszyńska (Ruchome ślady), Marta Ziółek i Maria Kozłowska (Choreografując siebie. How to be real?). Dodatkowo Nowy Teatr zaprasza na zajęcia dla młodzieży w wieku 12-16 lat w zespole wokalno-instrumentalnym dla młodych entuzjastów muzykowania. Zajęcia poprowadzą skrzypaczka Dagna Sadkowska oraz dyrygentka Lilianna Krych. Młoda Orkiestra Nowego Teatru zacznie działać już w styczniu 2018.

 

Agnieszka Kryst, Turlanki, warsztaty dla dzieci 4-6 lat

Podczas zajęć dzieci poznają różne techniki taneczne. Sprawdzą, jak szybko można się kręcić w koło, czy da się być płynnym jak woda, lekkim jak wiatr i poruszać się wolniej od żółwia. Poszukają odpowiedzi na pytania: czym jest taniec i czy bezruch to też ruch. Stworzą własną technikę taneczną jak balet słoni czy ruchomą rzeźbę.

 

Termin: 7, 8, 14, 15 lutego

Godzina: 9.30, 10.30

 

Więcej

 

Maria Stokłosa, Ciało w działaniu, warsztaty dla dzieci 9-12 lat

Taniec będzie przewodnikiem dla dzieci w poznawaniu swojego ciała. Podczas zajęć pojawią się elementy improwizacji ruchowych, gier choreograficznych, pracy z dotykiem, ćwiczeń na wyostrzenie zmysłów i rozwijanie wyobraźni. Dzieci spróbują skupić się na własnych, wewnętrznych odczuciach podczas ruchu, zamiast na tym jak wygląda to, co robią. Będą uczyć się jak opisywać ruch słowami i rysunkami, jak rozwijać myślenie poetyckie i jak łączyć wewnętrzne odczucia z ekspresją. Poznają też proste metody rozluźniania ciała i radzenia sobie ze stresem.

 

Termin: 20, 27 lutego; 6, 13, 20 marca

Godzina: 9.30, 10.30

 

Więcej

 

Paweł Sakowicz, Hardcore Release, warsztaty dla młodzieży licealnej (15-18 lat)

Zajęcia rozpoczną się dynamiczną rozgrzewką, po której nastąpi spokojniejsza sesja ćwiczeń z obserwacji oddechu, ciała i przestrzeni. Przy głośnej muzyce uczestnicy warsztatów będą badać, czym różni się tańczenie dla siebie od tańczenia z innymi. Zapoznają się z wybranymi motywami choreograficznymi charakterystycznymi dla rave i kultury klubowej, by później swobodnie żonglować nimi w improwizacji. Dowiedzą się o ergonomii ruchu: sprawdzą, czy da się tańczyć jak najszybciej, zachowując dużo energii. Czy istnieje taki rodzaj ruchu, który zamienia ciało w energetyczną maszynę? A na koniec wykonają kilka ćwiczeń rozciągających i relaksacyjnych.

 

Termin: 17, 18, 24, 25 marca

Godzina: 11.00.

 

Więcej

 

 

Aleksandra Bożek-Muszyńska, Ruchome ślady, warsztaty dla dzieci 5-8 lat i rodziców

Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci i ich opiekunów to propozycja dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia. W trakcie warsztatów uruchomimy zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Będziemy wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom. Pobudzimy wyobraźnię i uruchomimy indywidualną ekspresję.

 

Termin: 7, 8 kwietnia

Godzina: 10.00 oraz 12.00

 

Więcej

 

Marta Ziółek i Maria Kozłowska, Choreografując siebie. How to be real?, warsztaty dla osób 16+

Czym jest autentyczność performansu w czasach symbiotycznych zależności między sferą cyfrową i przestrzenią fizyczną? Czy performans, flirtujący z różnymi mediami, może być wypełniony aurą? Co czyni występ sceniczny realnym, jeśli nie kreuje on rzeczywistości? Jaka jest granica między tym, co rzeczywiste i tym, co odgrywane? Co to znaczy grać naprawdę? Jak autentyczność występu może stać się efektem choreograficznej praktyki, bazującej na kompozycji, formie oraz tożsamości twórcy? Co czyni performera autentycznym?

 

Termin: 10, 11, 17, 18, 24, 25 lutego 2018; 10, 11 marca 2018

Godzina: 10.00 i 12.00

 

Więcej

 

Młoda Orkiestra Nowego Teatru

Młoda Orkiestra to edukacyjna alternatywa dla wszystkich, którzy marzą o śpiewaniu i grze na instrumentach, tych co kiedyś się uczyli, ale zarzucili i tych, co dopiero chcą zacząć. To sposób na spędzanie czasu kreatywnie i szkolenie warsztatu wokalnego, pracę nad emisją głosu, śpiewem chóralnym i w podziale na głosy. Próby zespołu będą się odbywały raz w tygodniu. W repertuarze orkiestry znajdą się piosenki współczesnych kompozytorów, utwory ze spektakli teatralnych oraz znane fragmenty muzyki filmowej.

 

Termin: od 9 stycznia

Godzina: 17.00

 

Więcej

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close