Generation After. Showcase prezentuje najnowsze zjawiska polskiej sceny teatralnej – w tym taniec – przedstawicielom i programatorom najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki. Organizatorzy: Komuna/Warszawa, Nowy Teatr, Teatr Powszechny, STUDIO teatrgaleria, TR Warszawa

Wersja do druku

Udostępnij

Wydarzenie odbywa się w Nowym Teatrze w Warszawie i ma charakter zamknięty.

Podczas Generation After 5. Showcase zaprezentowane zostaną m.in.:

Silenzio! Ramony Nagabczyńskiej
Expiria Agnieszki Kryst
Salvage Katarzyny Wolińskiej
Dance Mom Wojciecha Grudzińskiego

Paweł Sakowicz poprowadzi warsztaty pod tytułem Choreographies of the System: Soften Harden.

Od organizatorów:

Prawdopodobnie wszystko może stać się tak znajome, że człowiek przestanie to dostrzegać. Jednak zmieniając głośność lub tempo, możemy nagle zmienić sytuację sytuację na tyle, że będzie możliwe ponowne doświadczenie otoczenia.

Ostatni okres postawił przed nami tak wiele pytań dotyczących sztuk performatywnych. Koronawirus opanował naszą przestrzeń, rozbijając tym samym nierozerwalnie związany z nią czas. Elementy, które uważaliśmy za istotę sztuk performatywnych, są w rzeczywistości pozytywnymi funkcjami pola. Ale bez wątpliwości nic się nie zmienia.

Mamy wątpliwości, więc mamy pomysły. I te pomysły idą w świat. Istota sztuk performatywnych zawsze może się zmienić w zależności od okoliczności. Dlatego daliśmy sobie czas na obserwację, przemyślenia i reorganizację. A teraz chcemy, żeby wątpliwości nie zniknęły. Rozerwać system na strzępy. Złamać go, uformować, ukształtować i zbudować na nowo, z tobą, osobiście.

Użyjmy samego spektaklu jako jego własnej mapy.
Spróbujmy zaobserwować jego nieustanny ruch.
Zróbmy to razem.
Off we go! Ruszamy!

Showcase Generation After 5. jest częścią festiwalu Nowa Europa. Zbliżenia finansowanego z budżetu Miasta St. Warszawy. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close