Wersja do druku

Udostępnij

XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbywa się w dwóch częściach – za nami pierwsza część, czyli spektakl Asylum Kibbutz Contemporary Dance Company i uliczny pokaz Aliens białoruskiego The Physical Theater Inzhest. Od dziś, 14 czerwca można uczestniczyć w drugiej części festiwalu, na którą składa się aż 11 spektakli w wykonaniu zespołów z Indii, Peru, USA, Włoch, Węgier, Singapuru, Izraela, Białorusi i Polski, które odbywać się będą codziennie do 25 czerwca, oraz pięć warsztatów, prowadzonych przez członków zaproszonych grup. Na pierwszy z czerwcowej serii spektakli zapraszają gospodarze – Teatr Tańca Zawirowania ze swoim flagowym Po godzinach, granym w odświeżonym składzie, dziś o godz. 19.00.

 

Hasła przewodnie tegorocznej edycji to: The Crossing oraz Looking for Asylum.

 

Wszystkie spektakle odbywają się w Ośrodku Zawirowania na ul. Belwederskiej 20/22, za wyjątkiem Invisible Habitudes The Human Expression Dance Company, który odbędzie się w Pin-up Studio na ul. Nowogrodzkiej 84/86.

 

Po każdym spektaklu zaplanowana jest dyskusja z artystami. 

 

Program:

 

14 czerwca (piątek)

Teatr Tańca Zawirowania Po godzinach | Polska

 

15 czerwca (sobota )

Compagnia Atacama Tu Mia (You Mine) | Włochy

 

16 i 17 czerwca (niedziela i poniedziałek)

The Human Expression Dance Company Invisible Habitudes | Singapur

 

18 czerwca (wtorek)

Integro Grupo de Arte Spirala | Peru

 

19 czerwca (środa)

Teatr Tańca Zawirowania & Navdhara India Dance Company The Crossing | Indie, Polska

 

21 czerwca (piątek)

Aleksandra Krajewska Lullaby for the Restless | Polska

Akademia Tańca Zawirowania Lilith – zakazana kobiecość | Polska

 

22 czerwca (sobota)

Clairobscur Dance Supremacy Ride | USA

 

23 czerwca (niedziela)

Valerie Green/Dance Entropy Right Now | USA

 

24 czerwca (niedziela)

POLSKA PREMIERA

Teatr Tańca Zawirowania i Valerie Green/Dance Entropy Everything | Polska, USA

 

25 czerwca (wtorek)

Ferenc Fehér The Station | Węgry

 

 

Warsztaty:

 

Wszystkie warsztaty odbywają się w siedzibie Akademii Tańca Zawirowania przy ul. Wspólnej 61/101.

 

16 czerwca (niedziela)

12.00-13.30

Kuik Swee Boon Hollow Body

 

17-18 czerwca (poniedziałek, wtorek)

16.30-18.00

Navdhara India Dance Theatre – repertuar zespołu

 

22 czerwca (sobota)

12.00-14.00

Valerie Green Dance Your Frame

 

23 czerwca (niedziela)

12.00-14.00

Laurie Sefton

 

24 czerwca (poniedziałek)

16.30-18.00

Ferenc Fehér Ugly but Cute

 

 

Bilety na spektakle:

 

20 zł

70 zł – karnet na 5 wybranych spektakli

100 zł – karnet na wszystkie spektakle

 

Sprzedaż online przez portal ewejsciowki.pl, rezerwacja pod adresem ttzawirowania@gmail.com lub pod numerem telefonu 790 555 979.

 

 

Bilety na warsztaty:

 

50 zł – 1 dzień

65 zł – 2 dni

80 zł – 3 dni

130 zł – 6 dni

 

Zapisy pod adresem ttzawirowania@gmail.com lub pod numerem telefonu 790 555 979.

 

 

Od organizatorów:

 

W 2019 roku Międzynarodowy Fe­stiwal Teatrów Tańca Zawirowania będzie miał charakter jubileuszo­wy – celebrujemy piętnastolecie naszej działalności! Z tej okazji zaprosiliśmy do Warszawy jeden z najbardziej znanych zespo­łów tańca na świecie, wyjątkową gwiazdę – Kibbutz Contemporary Dance Company z Izraela. The Crossing oraz Looking for Asylum to hasła towarzyszące tegorocznej edycji wydarzenia. Pierwsze z nich odnosi się do wielokulturowego spotkania i skrzyżowania trady­cji. Hasło nawiązuje również do współpracy Teatru Tańca Zawiro­wania z indyjskim Navdhara India Dance Theatre, której owocem jest wspólny spektakl The Cros­sing. Projekt znajdzie się w jubi­leuszowym repertuarze festiwalu. Co więcej, będziecie mieli okazję zobaczyć występy zespołów repre­zentujących skrajnie różne kul­tury z całego świata – Peru, USA, Włoch, Węgier, Singapuru, Izraela, Białorusi i Polski.

 

Oprócz współ­pracy z Indiami, pokażemy efekty kolaboracji Teatru Tańca Zawiro­wania z zespołem Valerie Green/Dance Entropy z Nowego Jorku. Hasło Looking for Asylum odnosi się do poszukiwań w świecie róż­nych kultur za pomocą tańca. Poza odniesieniami do migracji społecz­nej i politycznej, azyl to miejsce ucieczki od cywilizacji i problemów współczesnego świata. Azylem w znaczeniu artystycznym bę­dzie współpraca międzynarodowa, umożliwiająca poznawanie no­wych ludzi, otwierająca umysł pod kątem wrażliwości na inne kultury i inne pojmowanie świata. Wszyst­kie spektakle XV edycji festiwa­lu Zawirowania będą zahaczały o tematykę społeczną i psycholo­giczną, traktując taniec jako formę wypowiedzi. Jubileuszowa edycja festiwalu Zawirowania to miejsce prezentacji własnych i odmiennych wizji świata współczesnego – dla jednych będącego uosobieniem pełnej realizacji szczęścia, dla innych utożsamianego z zepsu­ciem. Jak zawsze przygotowaliśmy wyjątkowy repertuar, dodatkowo po spektaklach odbywać się będą spotkania z artystami, którzy pod­czas wizyty w Warszawie popro­wadzą również warsztaty taneczne. Spektakle prezentowane będą w różnych lokalizacjach. Świętujcie z nami 15-lecie ZAWIROWAŃ!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close