19 grudnia o godz. 19.00 w siedzibie Teatru Tańca Zawirowania odbędzie się ostatnia w tym roku premiera – Opowiedz nam o przyszłości w choreografii Elwiry Piorun, według scenariusza Włodzimierza Kaczkowskiego. Tańczą: Michał Góral i Anna Banasik.

Wersja do druku

Udostępnij

Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi.

Stanisław Lem

Spektakl Opowiedz nam o przyszłości jest inspirowany twórczością Stanisława Lema, a w szczególności jego powieścią Solaris. Zajmuje się bohaterem, który, skierowany na obcą planetę, mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony naprzeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, czy chce im się przeciwstawić, czy ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi staje się jeszcze bardziej aktualna. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec, stanowiące podstawowe środki przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?

Choreografia: Elwira Piorun
Scenariusz: Włodzimierz Kaczkowski
Taniec i kreacja: Michał Góral, Anna Banasik
Opracowanie wizualne: Julia Ruszczyńska
Zdjęcia: Piotr Szymański
Animacja: Dominika Struzik
Czas trwania: 60 minut

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

Bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/opowiedz-nam-o-przyszloscitell-us-about-the-future,15815?eventId=208074#

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close