Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 11 maja o godz. 19.00 Teatr Tańca Zawirowania zaprasza do Starej Prochowni na premierę spektaklu Navigation Song BD303, którę choreografię przygotowuje izraelski choreograf, Irad Mazliah. W spektaklu udział biorą Korina Kordova, Bartosz Figurski i Szymon Osiński. Navigation Song BD303 nawiązuje do tradycji pieśni nawigacyjnych (ang. navigation songs). Pieśni te – opisujące porty i szlaki wodne – służyły rybakom i żeglarzom jako narzędzie określania pozycji na morzu. Na kanwach historii rybaków powracających na ląd w spektaklu poruszona zostaje tematyka klątwy Kaina i odwiecznej włóczęgi w poszukiwaniu miejsca na ziemi. Navigation Song BD303 przywołuje przełomowe dla ludzkości koncepcje: humanizm Erazma z Rotterdamu oraz idee „Nowego Europejczyka” zawarte w dziele Stephana Zweiga. Podróż przedstawiona w spektaklu jest także wyrazem osobistych doświadczeń choreografa, urodzonego w Kanadzie, będącego jednak z pochodzenia Izraelczykiem, wreszcie – zamieszkałego w Polsce, gdzie postanowił stworzyć rodzinę i dom, stając się częścią nowej Europy. Tancerze zabiorą widza w krótką podróż od komfortu anonimowego, teatralnego fotela do przyjemności odczuwania empatii, pasji i wątpliwości. Kolejne pokazy: 25 maja i 23 czerwca o godz. 19.00.

Irad Mazliah to choreograf, tancerz, aktor. Pedagog tańca współczesnego oraz klasycznego. Założyciel Sadna Dance School w Haifie (Izrael). W latach 2011-2012 dyrektor artystyczny The Intimadance Dance Festival w Tel-Avivie.

Choreografia: Irad Mazliah (Izrael)

Tańczą: Korina Kordova, Bartosz Figurski, Szymon Osiński

Czas: 50 minut

Muzyka: Béla Bartók, Igor Krutogolov & Thunderwheel, Goffredo Petrassi, David Bowden, György Ligeti, Julia Kubica (kompozytor)

Link do filmu przedstawiającego kulisy powstawania spektaklu:

http://www.youtube.com/watch?v=zhrzRvlUKyQ

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close