Wersja do druku

Udostępnij

15 września o godz. 20.00 w Teatrze Syrena w Warszawie (ul. Litewska 3) w ramach Festiwalu Monodramu „United Solo Europe” zostanie pokazany pierwszy solowy projekt Reginy Advento – artystki należącej od ponad dwu dekad do Teatru Tańca Piny Bausch. Dreamlines to ekspresja jej kreatywności i wolności artystycznej. Kiedy zrodził się pomysł stworzenia solowego przedstawienia, Regina Advento poszukiwała inspiracji w sali prób, gdzie spędziła godziny tylko w towarzystwie kamery, opracowując kolejne elementy spektaklu. Wpływy Piny Bausch są w nim widoczne, ale jest to także bardzo osobista opowieść, sięgająca do brazylijskich korzeni artystki.

Ponadto w ramach festiwalu wystąpią: Bill Bowers, uczeń legendarnego mistrza pantomimy, Marcela Marceu oraz Anthony Nikolchev – Amerykanin szkolony w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu. Współreżyserami jego monodramu są Yuriy Kordonskiy i Matej Matejka.

O spektaklach:

Anthony Nikolchev, The Echoes Off The Walls Underground Are Louder Than Your Footsteps Above Me

Bill Bowers, It Goes Without Saying

O festiwalu:

UNITED SOLO EUROPE to niezwykłe spotkanie różnorodnych artystów zcałego świata połączonych ideą teatru jednego aktora. Festiwal słynie zprezentacji wielu różnorodnych form teatralnych – jest tu miejsce i dla teatru lalek iteatru tańca, spektakli multimedialnych, zwykorzystaniem improwizacji, stand-up, iluzji, atakże teatru dramatycznego realizującego komedie itragedie. Celem festiwalu jest nie tylko przedstawienie szerokiej publiczności wybitnych monodramów, ale także odkrywanie oryginalnych scenariuszy, wymiana myśli ipróba zjednoczenia wszystkich twórców iwidzów zgodnie zprzewodnią myślą:

You think solo You feel solo You act united

Nowojorska edycja UNITED SOLO THEATRE FESTIVAL zyskała uznanie istała się cenionym na świecie festiwalem monodramu. Ponadto nasze spotkanie zmonodramem połączone będzie zwarsztatami prowadzonymi przez artystów.

W europejskiej edycji United Solo zaprezentowane zostaną najlepsze spektakle poprzednich festiwali.

Trailer

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close