Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sztuka i Współczesność oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają za tydzień, 3 listopada o godz. 19.00 na pokaz spektaklu Happiness grupy tańca współczesnego Club Guy & Roni z Groningen i zespołu perkusyjnego Slagwerk Den Haag, który odbędzie się w ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji ROZDROŻE. Prezentacja zaplanowana jest w Nowym Teatrze (ul. Madalińskiego 10/16). Będzie to pierwszy w Warszawie występ zespołu Club Guy & Roni, kierowanego przez choreografów Guy Weizmana i Roni Haver.  

 

Happiness (Szczęście), najnowszy  spektakl  zespołu, to wybuchowa mieszanka absurdalnej komedii o dysfunkcjonalnej rodzinie z pastiszem telewizyjnych programów typu „reality show” orazdynamicznym  tańcem do granej na żywo, ekspresyjnej muzyki.  Przedstawienie inspirowane jest między innymi filmem Happiness amerykańskiego reżysera Todda Solondza. Twórcami spektaklu są działający w Holandii, cenieni izraelscy choreografowie Guy Weizman i Roni Haver oraz kompozytorzy Frank Wienk  (Binkbeats,  Slagwerk Den Haag) i Niels Broos (Kyteman Orchestra). Z charakterystyczną dla nich dynamiką i przymrużeniem oka opowiadają oni o poszukiwaniu  szczęścia przez dalekich  od ideału antybohaterów. Czy trzeba być szczęściarzem, by  doświadczyć prawdziwego szczęścia? – pytają autorzy spektaklu.

 

Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie artystów z widzami we foyer teatru.

 

Natomiast dzień wcześniej, 2 listopada 2016 o godzinie 18.00, organizatorzy festiwalu zapraszają  do CSW Zamek Ujazdowski (Kino.LAB)  na prelekcję choreografa Guy’a Weizmana o twórczości grupy Guy & Roni. Wykład będzie ilustrowany projekcjami zapisów spektakli. 

 

Reżyseria i choreografia: Guy Weizman i Roni Haver

 Muzyka: Frank Wienk i Niels Broos

 Dramaturgia: Veerle van Overloop

Kierownictwo muzyczne: Fedor Teunisse

Tancerze: Camilo Chapela, Roni Haver, Angela Herenda,

Sofiko Nachkebiya, Adam Peterson, Igor Podsiadly

Muzycy: Jonathan Bonny, Enric Monfort, Frank Wienk

ponadto w spektaklu udział biorą : Joanne van den Bos, Albert Delfos,

Kevin Duurken, Noah Halsema, Carin Halsema, Martijn Veldman

Scenografia: Ascon de Nijs

Kostiumy: Slavna Martinovic

Światło: Wil Frikken

Dźwięk: Simon Derks

Koprodukcja: Club Guy & Roni i Slagwerk Den Haag
ze wsparciem Performing Arts Fund NL, władz miasta i prowincji Groningen

 

Bilety: (normalny/ulgowy/wejściówka): 45/25/20 zł  

 

 

O twórcach:

 

Club Guy & Roni to ceniony  zespół, który zyskał uznanie widzów wielu europejskich teatrów i festiwali, m.in w Paryżu, Berlinie, Rzymie, Madrycie, Marsylii, Barcelonie  i na prestiżowym Jacob’s Pillow Festival w Stanach Zjednoczonych. W międzynarodowym składzie działającej od 2002 roku grupy Club Guy & Roni występuje Polak, Igor Podsiadły, laureat nagrody „Swana” dla najlepszego tancerza tańca współczesnego w Holandii w 2014 roku za rolę w spektaklu Naked Lunch. Prestiżowa nagroda „Swana” została także przyznana grupie Club Guy & Roni za Midnight Rising w kategorii: najlepszy spektakl tańca współczesnego w Holandii w 2013 roku. Spektakl Happiness zostanie pokazany w Międzynarodowym Centrum Kultury Nowy Teatr.

 www.clubguyandroni.nl      

 

Zespół  Slagwerk Den Haag działa od 1977 roku. Od lat uznawany jest za jedną z czołowych grup perkusyjnych na świecie. Obecnie tworzy go już trzecia generacja muzyków. Grupa jest ceniona za instrumentalne innowacje i stale powiększany własny repertuar. Od dawna współpracuje z grupą Club Guy & Roni. Zespół występował w większości krajów Europy oraz m.in w Stanach Zjednoczonych i w Japonii.

www.slagwerkdenhaag.nl

 

***

 

Interdyscyplinarny, autorski festiwal ROZDROŻE (organizowany corocznie od 1994 roku) prezentuje nowatorskie spektakle z pogranicza teatru, tańca i sztuk wizualnych. Podczas festiwalu prezentowane będą spektakle z pogranicza tańca współczesnego i teatru, integralnie łączące ruch i grę aktorską ze specjalnie skomponowaną muzyką oraz spektakle łączące animację teatralną i filmową. Zaproszone przedstawienia stworzyli artyści działający w Holandii i w Polsce.

 

Program

 

Organizatorzy festiwalu:

 

 Fundacja Sztuka i Współczesność (miniaturka)   CSW Logo 2016 (miniaturka)

   

 

Partnerem pokazu spektaklu Happiness jest Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

 

 

 Logo Nowy Teatr (miniaturka)

 

 

 

 

 

Partner festiwalu: Qchnia Artystyczna

 

 

  Kuchnia Artystyczna (miniaturka)

 

 

Festiwal ROZDROŻE 2016 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta stołecznego Warszawy, Ambasady Królestwa Niderlandów.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)  Logo ambasada Holandii (miniaturka)

            

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close