Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 20-27 września 2013 roku na scenach Teatru Studio w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. Tegoroczna edycja koncentruje się wokół jednego z zapalnych punktów dyskusji o współczesnej sztuce – przyjemności wzrokowej. Patrzenie, spoglądanie to czynność o ambiwalentnym charakterze: naturalna i perwersyjna zarazem, będąca zarówno sposobem poznawania, jak i krytyki tego, co poddane władzy wzroku. Szczególnie ważne jest to w teatrze, gdzie wymiana spojrzeń warunkuje komunikację i kontakt między sceną a widownią. Dlatego hasło XII Festiwalu stanowi przewrotne wyznanie: „Tak, lubię patrzeć”: zdanie, które można przypisać każdemu, ale wyrażone ostentacyjnie staje się tabu wstydliwą potrzebą, ukrytym pragnieniem, chciwą rządzą, konsumpcyjnym nienasyceniem lub zwykłą bezradnością. Hasło to jest tyleż prowokacją, co diagnozą i zachętą do próby przekraczania dyktatu wizualności. W programie tegorocznego festiwalu dominuje chęć rewizji i rozliczeń – będą stawiane pytania o granice widzialności, o związki percepcji z emocjami, o technologiczne zapośredniczanie doświadczeń i związane z tym manipulacje, o performowanie różnych wymiarów piękna i brzydoty, o wizualne przestrzenie wykluczenia.

Edyta Kozak, dyrektor artystyczna festiwalu mówi:„Ciało/Umysł – festiwal, który lubi drażnić, wytrącać widzów z ich samozadowolenia i bezpiecznejdrogi, którą obrali, w tym roku nie skupi się na jednym konkretnym temacie. Postawi zasadniczepytanie o przyszłość współczesnego tańca. Zastanowi się, co inspiruje i napędza artystów jutra?Dostarczy ekscytujący wgląd w aktualny stan tańca współczesnego, a także poruszy szerokiespektrum problemów i dylematów współczesnego społeczeństwa.”

Festiwal rozpocznie się obszernym przeglądem spektakli polskich choreografów i artystów. Podczasweekendu 20-22 września wystąpią m.in. Maria Stokłosa, Karol Tymiński, Kaya Kołodziejczyk i AnitaWach. W tych dniach swoje nowe projekty zaprezentują także Wojtek Ziemilski, Renata Piotrowskai muzyczno-technologiczne duo Laszuk/Libera, zobaczymy także nową interpretację Święta Wiosny wwykonaniu Tomasza Wygody i reżyserii Sławomira Krawczyńskiego.Tradycyjnie w programie festiwalu nie zabraknie gwiazd a także enfant terrible współczesnegotańca. Po raz pierwszy gościem festiwalu będzie Daniel Leveille, jeden z awangardowychkanadyjskich twórców nowej fali, który zaprezentuje radykalną, jednocześnie pełną ascetyzmuchoreografię nagich ciał. Będziemy także świadkami rozsadzającego teatralną formę spotkaniaszwajcarskiego Teatru Hora z choreografemJérôme Belem, uczestnikami nietuzinkowej trylogiiJuana Domingueza Rojo, a dwie międzynarodowe grupy artystów z John the Houseband orazznanych z zeszłorocznej (M)imosy: Françoi Chaignaud /Cecilia Bengolea zrobią wszystko, abyprzekuć zazwyczaj bierną, teatralną widownię w grono wiernych, rozentuzjazmowanych fanów…

Program Festiwalu


XII Festiwal Ciało/Umysł: 20-27 września 2013

Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza , Warszawa

Ruszyła już sprzedaż biletów na festiwal. Bilety są do nabycia online na stronie teatrstudio.pl/repertuar (od 10 sierpnia) oraz w kasie Teatru Studio (od 16 sierpnia).

BILETY:

Duża Scena: 20-30 zł

Scena Malarnia: 15-20 zł

Scena Modelatornia: 10 zł

Karnety: 168-228 zł
karnety do nabycia tylko w kasie Teatru Studio od 16 sierpnia

bilety profesjonalne 10 zł
zgłoszenie należy przesłać do 10.09 do godz. 15 na adres: b.tatarczuk@cialoumysl.pl
liczba miejsc ograniczona

bilety na spektakl Clean Room 50 zł, cena za trzy wieczory, trzy dni: 23, 25 i 27 września (tylko 50 miejsc!)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close