Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu Shining Light zespołu Kim MaeJa ChangMu Dance Company, który odbędzie się we wtorek, 11 kwietnia 2017 roku o godzinie 19.00 w Teatrze Studio (Pl. Defilad 1). Grupą kieruje MaeJa Kim – choreografka i kierowniczka wydziału tańca na Ewha Womans University w Seulu, założonego w 1963 roku, pierwszego tego typu w Korei Południowej. Zespół Kim MaeJa ChangMu Dance Company powstał w grudniu 1976 roku z potrzeby odtworzenia tradycyjnego koreańskiego tańca przynależnego do konkretnego okresu w historii oraz tworzenia nowych figur i układów tanecznych, obrazujących współczesny świat. Przez lata, od momentu powstania grupa ChangMu inicjowała transformację koreańskiego tańca poprzez niecodzienne choreografie, które ukazują kombinację ruchu scenicznego z poezją i malarstwem. Dzięki temu koreański taniec, został wzbogacony o dodatkowe formy układów. Dotychczas nowe formy miały solidne podstawy oparte na tradycyjnym tańcu, włączając w to tańce szamańskie, buddyjskie, ludowe oraz dworskie.

 

O spektaklu:

Nasza wyprawa rozświetla świat poprzez taniec
Rozwiązuje wszystkie tajemnice świata,
Kiedy pada na nas światło,
Razem,
Oddajemy się uniesieniu. 

 

Kim MaeJa ChangMu Dance Company
Dyrektor artystyczny: MaeJa Kim
Tancerze: JiYeon Choi, MiSun Kim, SungEui Kim, JuHee Pack, JunHyeong Pak
Muzyka: Music Group NaMu (Aram Lee, MinWang Hwang, SeoungRyong Yeo)

 

Grupa Muzyczna NaMu to zespół koreańskich muzyków, który zadebiutował w 2015 roku. Do tej pory, od 2013 roku NaMu współpracowali przy projektach z wieloma artystami reprezentującymi różnorodne gatunki, m.in. muzyka klasyczna, jazz etc. Liderem zespołu jest grający na daegeum i komponujący Aram Lee, dla którego niezwykle ważne są korzenie tradycyjnej muzyki koreańskiej. Ma talent do komponowania utworów w stylu tradycyjnym i nowoczesnym. Grający na janggu i ajaeng Minwang Hwang oraz perkusista i wokalista Seongryong Yeo tworzą doskonałe uzupełnienie dla Arama Lee. Cała trójka to zarazem świetni soliści.

 

Kim MaeJa ChangMu Dance Company

 

Tancerze ChangMu przedstawili światu ducha i artyzm koreańskiego tańca na wielu scenach i wydarzeniach, odwiedzając w ciągu 35 lat 100 miast w 20 krajach. Występowali m.in. w Niemieckiej Operze w Berlinie, Operze w Kairze, Sali Kongresowej na Kremlu, Teatrze Maryjjskim w Petersburgu, na Biennale w Lyonie oraz podczas światowych festiwalach.

 

Centrum Kultury Koreańskiej (miniaturka)     Korea arts management service (miniaturka)

 

 

Więcej na stronie Centrum Kultury Koreańskiej

 

Bilety: 35 zł.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close