Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 9 maja o godz. 18.00 Teatr Narodowy i Instytut Muzyki i Tańca zapraszają do Teatru Narodowego (foyer sali Bogusławskiego ; „Zielony bufet”) na spotkanie poświęcone twórczości Matsa Eka.Wydarzenie towarzyszy festiwalowi Spotkanie Teatrów Narodowych.

MATS EK – jeden z najwybitniejszych europejskich choreografów, nieco mniej znany jako reżyser przedstawień dramatycznych. Jego brawurowa inscenizacja Sonaty widm Augusta Strindberga w Królewskim Teatrze Dramatycznym stała się w Sztokholmie sensacją ubiegłego sezonu. W czerwcu to przedstawienie będzie można zobaczyć w Teatrze Narodowym.

Podczas spotkania o Matsie Eku mówić będą:

ADA D’ADAMO: badaczka europejskiego tańca współczesnego, autorka wydanej w 2002 roku monografii Matsa Eka; mieszka i pracujew Rzymie, prowadzi wykłady na wielu włoskich uczelniach.

MAGNUS FLORIN: główny dramaturg Królewskiego Teatru Dramatycznego w Sztokholmie, jeden z czołowych szwedzkich prozaików; autor m.in. wydanej po polsku powieści Ogród.

Spotkanie organizują: Teatr Narodowy w Warszawie oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Logo Spotkanie Teatrów Narodowych 2013 (miniaturka)

Logo Teatr Narodowy (miniaturka)

Logo IMIT (miniaturka)

www.stn2013.pl
www.facebook.com/SpotkanieTeatrowNarodowych2013

www.narodowy.pl
www.imit.org.pl

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close