Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni zaprasza wszystkich miłośników i miłośniczki tańca na b•move•d Warsaw Dance Festival. W programie festiwalu znajdą się spektakle teatrów tańca z kraju i zagranicy, spotkania z twórcami i twórczyniami, warsztaty taneczne, a także konkurs małych form choreograficznych. Sztuka a nauka, relacje człowieka z przyrodą, zdrowie psychiczne – to m.in. tematy, które podejmą artyści i artystki w dialogu z publicznością festiwalu.

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal odbędzie się w stolicy w dniach 29 lutego – 4 marca 2024.

Wydarzenie otworzy premierowy pokaz spektaklu Ogród rozkoszy w wykonaniu B.Sides Dance Company według choreografii Pawła Michno. W kolejnych dniach na deskach Garnizonu Sztuki oraz Teatru WAM w Warszawie wystąpią artystki i artyści z Polski i Włoch, którzy w swojej pracy mierzą się z takimi tematami jak relacje człowieka z naturą, fascynacja innymi kulturami, spotkanie sztuki z nauką czy zmagania z zaburzeniami psychicznymi. Te ostatnie tanecznej interpretacji podda Wojciech Furman w bardzo osobistym spektaklu Jeszcze tylko trzy razy.

W programie b•move•d Warsaw Dance Festival znalazły się nie tylko propozycje dla amatorek
i amatorów tańca, ale także coś dla tych, którzy tańcem zajmują się zawodowo i na co dzień: warsztaty tańca współczesnego poprowadzą, m.in. Felix Arjona (Hiszpania) i Pablo Girolami (Włochy), tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń, eksploracji różnorodnych, także kulturowo, stylów.

Na młode pokolenie twórczyń i twórców, szukających inspiracji i możliwości prezentacji swojej pracy, czeka konkurs małych form choreograficznych – Rytmy Natury.

Festiwal zakończy się wieczorem z włoskim teatrem tańca IVONA Dance Company, który dla warszawskiej publiczności zatańczy spektakle Manbuhsa oraz RER w choreografii Pabla Girolamiego.

„Zapraszamy wszystkich – niezależnie od wieku czy doświadczenia – którym taniec i relacja z naturą są bliskie” – mówi Paweł Michno, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. Dodaje, że wydarzenie będzie przyjazne również dla rodzin z dziećmi.

„Mamy nadzieję, że b•move•d Warsaw Dance Festival na stałe wpisze się w kalendarz artystycznych wydarzeń w mieście, stając się międzypokoleniową i międzykulturową platformą spotkań, eksperymentów i inspiracji” – dodaje Adrianna Michno, współzałożycielka stowarzyszenia Po:ruszeni.


Bilety:
Sprzedaż biletów na wydarzenia festiwalowe już ruszyła i potrwa do wyczerpania miejsc. Zakup biletów jest możliwy przez strony www.bmovedfestival.com oraz Kicket.

Aktualny program, linki do sprzedaży biletów, a także informacje dotyczące konkursu i planu warsztatów znajdą się na stronach www.bmovedfestival.com i www.poruszeni.com.

Miejsca spektakli są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


Organizator:

Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni powstało w 2021 roku z inicjatywy Pawła i Adrianny Michno
i zrzesza tancerki, tancerzy, choreografki, choreografów, oraz artystki i artystów innych dziedzin sztuki.
W ramach swojej misji stowarzyszenie wspiera artystów i artystki młodego pokolenia (profesjonalistów i amatorów) oraz działa na rzecz propagowania polskiej kultury i sztuki w kraju i za granicą. Stowarzyszenie współpracuje z podobnymi instytucjami i organizacjami, dążąc – poprzez wymiany kulturalne i artystyczne – do tworzenia trwałych i zrównoważonych relacji między ludźmi i społecznościami.

Zespół stowarzyszenia prowadzi działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą, m.in. poprzez inicjowanie i realizację projektów takich jak:

– Ogólnopolski Konkurs Małych Form Choreograficznych Po:ruszeni (Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie)

– Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego (Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej
w Warszawie)

– spektakl Judas (Teatr Syrena w Warszawie)

– S.O.S. Save Our Souls, w partnerstwie z Low Air Dance Company z Wilna

– The Rhythm of Nature, w partnerstwie z Agencia de Instituciones Culturales z Sewilli oraz ACD Agency for Cultural Diplomacy z Wiednia

Festiwal jest objęty wsparciem medialnym portalu taniecPOLSKA.pl.

Patronat honorowy:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Konkurs Rytmy Natury został objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Konkurs jest współfinansowany ze środków UE.

 

Patroni medialni:

https://www.polskieradio.pl/10,czworka, www.e-teatr.pl, https://www.terazteatr.pl/https://contemporarylynx.co.uk, www.warszawa.pl, https://www.dlastudenta.pl/, https://kulturownia.pl/

Partnerzy:

Włoski Instytut Kultury w Warszawie, CFI Hotels Group

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close