Warszawa / b•move•d Warsaw Dance Festival: „Ogród Rozkoszy”, B.sides Dance Company, chor. Paweł Michno

Zdjęcie: Warszawa / b•move•d Warsaw Dance Festival: „Ogród Rozkoszy”, B.sides Dance Company, chor. Paweł Michno

b•move•d Warsaw Dance Festival; Plakat: materiały własne organizatora

Spektakl Ogród Rozkoszy to zaproszenie do symbolicznej podróży poprzez taniec, inspirowanej twórczością flamandzkiego malarza Hieronima Boscha. Czy współczesny człowiek rozumie swoją rolę w relacji z naturą?

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl eksploruje tematy ludzkiej natury, dualizmu dobra i zła, sięgając po surrealizm i abstrakcję. Taneczne narracje odkrywają mikroświaty, konfrontując jasne, rajskie sceny z mrocznymi fragmentami. W iluzji obejmującej wszystkich wspólnoty rodzi się czas eksperymentu, rozpadów struktur, końca hierarchii. Zarówno na obrazie sprzed wieków, jak i w spektaklu, grzech komplikuje ludzkie relacje z naturą. Jaki wpływ współczesny człowiek wywiera na środowisko naturalne? Jaką rolę przyjmuje, jaką bierze odpowiedzialność, i wreszcie – do czego nas wiedzie?

Prezentacja spektaklu odbędzie się 29 lutego 2023 o godz. 19.00 w Teatrze Garnizon Sztuki w Warszawie.

Twórcy:

choreografia i reżyseria – Paweł Michno

muzyka – Eugeniusz Rudnik

kostiumy – Dominik Więcek

wykonawcy – Maksymilian Bańdo, Rebeka Dowbor, Tomasz Gawęcki, Anna Karcz, Kornelia Kłys, Paulina Kubicka, Matylda Kucharska, Lena Skrzypczak, Jakub Stefaniuk, Maria Wołoszyn

produkcja – Po:ruszeni Stowarzyszenie Artystyczne

Bilety:

Ogród Rozkoszy | Bilety (kicket.com)

www.bmovedfestival.com


***

b•move•d Warsaw Dance Festival

Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni zaprasza wszystkich miłośników i miłośniczki tańca na b•move•d Warsaw Dance Festival. W programie festiwalu znajdą się spektakle teatrów tańca z kraju i zagranicy, spotkania z twórcami i twórczyniami, warsztaty taneczne, a także konkurs małych form choreograficznych. Sztuka a nauka, relacje człowieka z przyrodą, zdrowie psychiczne – to m.in. tematy, które podejmą artyści i artystki w dialogu z publicznością festiwalu.

Organizator:

Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni powstało w 2021 roku z inicjatywy Pawła i Adrianny Michno
i zrzesza tancerki, tancerzy, choreografki, choreografów, oraz artystki i artystów innych dziedzin sztuki.
W ramach swojej misji stowarzyszenie wspiera artystów i artystki młodego pokolenia (profesjonalistów i amatorów) oraz działa na rzecz propagowania polskiej kultury i sztuki w kraju i za granicą. Stowarzyszenie współpracuje z podobnymi instytucjami i organizacjami, dążąc – poprzez wymiany kulturalne i artystyczne – do tworzenia trwałych i zrównoważonych relacji między ludźmi i społecznościami.

Zespół stowarzyszenia prowadzi działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą, m.in. poprzez inicjowanie i realizację projektów takich jak:

– Ogólnopolski Konkurs Małych Form Choreograficznych Po:ruszeni (Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie)

– Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego (Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej
w Warszawie)

– spektakl Judas (Teatr Syrena w Warszawie)

– S.O.S. Save Our Souls, w partnerstwie z Low Air Dance Company z Wilna

– The Rhythm of Nature, w partnerstwie z Agencia de Instituciones Culturales z Sewilli oraz ACD Agency for Cultural Diplomacy z Wiednia

Festiwal jest objęty wsparciem medialnym portalu taniecPOLSKA.pl.

Patronat honorowy:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Konkurs Rytmy Natury został objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Konkurs jest współfinansowany ze środków UE.

 

Patroni medialni:

https://www.polskieradio.pl/10,czworka, www.e-teatr.pl, https://www.terazteatr.pl/https://contemporarylynx.co.uk, www.warszawa.pl, https://www.dlastudenta.pl/, https://kulturownia.pl/

Partnerzy:

Włoski Instytut Kultury w Warszawie, CFI Hotels Group

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Garnizon Sztuki, ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close