21 grudnia odbyła się prezentacja prac konkursowych Warszawskiego Konkursu Choreograficznego, organizowanego przez Teatr Tańca Zawirowania. 22 grudnia poznaliśmy jego laureatów i laureatki.

Wersja do druku

Udostępnij

Jury obradowało w składzie:
– Ewa Staroń reprezentująca Mandala Performance Festival
– Joanna Chitruszko reprezentująca Festiwal Kalejdoskop
– Ryszard Kalinowski reprezentujący Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie / Lubelski Teatr Tańca
Zostały przyznane nagrody:
– I miejsce i nagrodę w wysokości 5000 zł za konsekwencje i współgranie elementów choreograficznych oraz lekkość i dystans poruszonego tematu otrzymali Katarzyna Leszek  i Kacper Szklarski za pracę Duet on cello, piano & a heartbeat.
– II miejsce i nagrodę w wysokości 3000 zł za nieoczywistość i subtelność dramaturgii spektaklu oraz znakomite operowanie detalem otrzymała Marta Kosieradzka Home grown allure.
– III miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł za poczucie humoru, intrygujące i spójne połączenie stylów tanecznych otrzymała Izabela Zawadzka za pracę Ni to baba, ni to chłop w wykonaniu Sebastiana Olczyka
Ponadto przyznano następujące nagrody:
Nagrodę publiczności w wysokości 1000 zł otrzymali Katarzyna Leszek i Kacper Szklarski za pracę Duet on cello, piano & a heartbeat.
– Nagrodę specjalną w wysokości 2000 zł – prywatną nagrodę od Tomasza Piotrowskiego – Wielkiego Miłośnika Sztuki Tańca – za momentalne wprowadzenie w nastrój spektaklu otrzymała Izabela Zawadzka za pracę Ni to baba, ni to chłop w wykonaniu Sebastiana Olczyka.
Jury przyznało dodatkowe nagrody w postaci zaproszenia wybranych prac na organizowane przez siebie Festiwale:
– na Festiwal Kalejdoskop do Białegostoku za głębię i delikatność oraz chwilę wytchnienia w stworzonym przez nich świecie pojadą Katarzyna Leszek i Kacper Szklarski z pracą Duet on cello, piano & a heartbeat.
na Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca do Lublina za odnalezienie oryginalnego motywu ruchowego pozwalającego na stworzenie frapującej i przekonującej kompozycji choreograficznej pojedzie Jakub Mędrzycki  z pracą Moving Lands w wykonaniu Igi Włodarczyk i Zuzanny Strugacz.
– na Mandala Performance Festival do Wrocławia za dramaturgię i konsekwentne wykorzystanie ruchu, muzyki i kostiumu pojadą Katarzyna Leszek i Kacper Szklarski z pracą Duet on cello, piano & a heartbeat.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatkom i Laureatom.
Więcej o konkursie można przeczytać na naszym portalu:
Oraz na stronie:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close