Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 3 października w Warszawie rozpoczynają się bezpłatne warsztaty dla menedżerów tańca prowadzone przez organizację La Belle Ouvrage specjalizującą się w szkoleniach w zakresie zarządzania kulturą. Organizatorami warsztatów są Instytut Muzyki i Tańca i szwajcarska sieć RESO, w ramach programu Kooperacje 2012-2013. Szwajcaria – Europa Środkowo-Wschodnia Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia.  Warsztaty potrwają do niedzieli 5 października.

 

Punktem wyjścia sesji warsztatowej będzie refleksja nad zawodem menadżera (jego pozycją, kompetencjami, podziałem kompetencji w ramach różnych zawodów związanych z tańcem) oraz identyfikacja głównych graczy na tanecznej mapie (festiwale, miejsca/programy rezydencyjne, sieci, platformy, spotkania profesjonalistów, artyści, kuratorzy, menadżerowie, źródła informacji), uwzględniająca kwestie estetyczne. W drugiej części sesji warsztatowej prowadzący skoncentrują się na elementach strategii sprzedaży spektaklu na scenie międzynarodowej, dostosowanej do specyfiki danego spektaklu/prac danego artysty, uwzględniającej kontekst pracy artysty/zespołu.

 

Poniżej publikujemy listę uczestników:

 

1. Bożena Arabasz
2. Karolina Garbacik
3. Michał  Jankowski
4. Katarzyna Kania
5. Konrad Kurowski
6. Małgorzata Mielech
7. Maciej  Mizgalski
8. Ramona Nagabczyńska
9. Dominik Skrzypkowski
10. Urszula Sobczak
11. Natalia  Starowieyska
12. Lucyna Walaszczyk
13. Natalia Wilk
14. Barbara Wysoczańska
15. Aleksandra Zdunek

 

Prowadzenie: Albane Guinet-Ahrens, Anne-Cécile Sibué-Birkeland z organizacji La Belle Ouvrage.

 

Po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania w 1994 roku (HEC), Albane Guinet-Ahrens pracowała jako specjalista do spraw marketingu w Monachium, w organizacji pozarządowej w Limie oraz galerii sztuki w Paryżu. W 1996 roku objęła stanowisko dyrektora Le Volcan w Hawrze – jednej ze scen narodowych Francji, gdzie prezentowane są spektakle z szerokiego spektrum sztuk performatywnych – taniec, muzyka, a także teatr uliczny. W 1999 roku została szefem działu produkcji paryskiego Parc de la Villette . Stojąc na czele 15-osobowego zespołu, brała udział w realizacji przedsięwzięć takich jak Villette Jazz Festival, Urban Dance Artists Initiative (program wspierający młodych artystów poprzez mentoring i wsparcie przy produkcji nowych prac), programy rezydencyjne dla artystów sztuki cyrkowej i prezentacje ich prac, wystawy, plenerowy festiwal filmowy i inne. W latach 2003-10 razem z Laure Guazzoni szefowała organizacji Et bientôt z siedzibą w Paryżu, oferującej usługi impresaryjne oraz wsparcie w procesie produkcji prac artystom takim jak choreograf Kitsou Dubois i Grand Magasin. Jednocześnie realizowała projekty specjalne dla szeregu scen i ośrodków szkoleniowych (Greta, Agecif, Sciences Po). W 2006 roku razem z Clarą Rousseau i Laure Guazzoni utworzyła La Belle Ouvrage jako nowe narzędzie mające na celu reformę pracy w sektorze kultury poprzez wprowadzenie nowych modeli i metod szkolenia, które byłyby lepiej dopasowane do potrzeb pracowników tego sektora funkcjonujących obecnie w złożonym środowisku międzynarodowym. Guinet-Ahrens w ramach działalności La Belle Ouvrage pracowała jako konsultantka i menedżer do spraw dydaktycznych, jednocześnie prowadząc szkolenia. W 2007 roku odbyła się pierwsza edycja kursu Views from abroad poświęcona zagranicznej praktyce organizacji tournèe i obiegu dzieł. W 2009 roku Guinet-Ahrens rozpoczęła współpracę z siecią Space, angażując się w organizację mobilnego programu szkoleniowego o zasięgu europejskim dla 30 menedżerów sztuki z 20 różnych krajów. W 2011 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Paris Diderot w Paryżu.

 

www.labelleouvrage.fr/en

 

 

Anne-Cécile Sibué-Birkeland – dyrektorka, konsultantka i trenerka w Bureau Cassiopée-Paris (Francja) & Cassiopée Office-Bergen (Norwegia). Anne-Cécile Sibué-Birkeland jest absolwentką Wyższej Szkoły Handlowej w Nantes oraz studiów magisterskich w zakresie zarządzania kulturą w Europie (Paris 8). Przez ostatnich 16 lat współpracowała jako producentka z francuskimi i zagranicznymi artystami sztuk performatywnych – początkowo z zespołem Roc in Lichen, by następnie zostać menedżerką francusko-wietnamskiego choreografa Ea Sola (1998-2001) oraz La Petite Fabrique Company przy projekcie Les Fables à la fontaine. W 2004 założyła w Paryżu firmę Bureau Cassiopée, której sześcioosobowy zespół świadczy usługi impresaryjne oraz wspiera artystów i zespoły w procesie produkcji ich prac. Sibué-Birkeland współpracowała przez wiele lat z takimi artystami jak Herman Diephuis, Gisèle Vienne, Jonathan Capdevielle, czy Martine Pisani, starając się zawsze zrozumieć ich proces twórczy, wspierając ich obecność na arenie międzynarodowej i rozwój a także czuwając nad ich kolaboracjami z innymi artystami. W ramach działalności Bureau Cassiopée od połowy 2012 roku Sibué-Birkeland skupiła się na działalności edukacyjnej, szkoleniowej, mentoringu i doradztwie. Anne-Cécile Sibué-Birkeland wraz z Léonor Baudouin, współdyrektorką Bureau Cassiopée, zainicjowała i prowadzi innowacyjne programy mentoringowe na terenie Francji. Działa także jako menedżer do spraw szkoleń, współpracując z organizatorami kursów i warsztatów (La Belle Ouvrage-Paris, ARDEC-Montpellier; ENSATT-Lyon). Doradza także zespołom i instytucjom w zakresie strategii i rozwoju międzynarodowego (obecnie Nouveau Théâtre de Montreuil). Od 2010 roku mieszka dzieli swój czas między Paryżem a Bergen, gdzie w 2013 roku utworzyła CASSIOPEE OFFICE, świadczące usługi doradcze, mentoringowe i szkoleniowe na terenie Norwegii i krajów nordyckich.

 

www.bureaucassiopee.fr

 

 

Projekt realizowany w ramach programu Kooperacje 2012-2013. Szwajcaria-Europa Środkowo-Wschodnia, Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia, Przedstawicielstwo w Warszawie.

 

www.prohelvetia.ch

 

 

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close