Wersja do druku

Udostępnij

16 zespołów oraz 4 wykonawców indywidualnych zaprezentuje swoje spektakle na scenach Teatru Studio oraz Starej Prochowni w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania, który odbywać się będzie w dniach 23-30 czerwca. Motywem przewodnim festiwalu będzie izraelski teatr tańca. W tym nurcie zaprezentowane zostaną spektakle teatrów tańca z Izraela: Kolben Dance, Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company, duet: Ido Tadmor i Nadar Rosano oraz Teatr Tańca Zawirowania z najnowszą izraelsko-polską produkcją Navigation Song BD303m (chor. Irad Mazliah).

Kolejną grupę festiwalowych gości stanowić będą artyści z Dalekiego Wschodu. W tym nurcie zaprezentują się młodzi choreografowie z Chin w programie China New Wave oraz teatr tańca ISSUM z Korei Południowej. Innym egzotycznym akcentem na festiwalowych scenach stanowić będą zespoły z Meksyku – Moving Borders, z Turcji – Asli Bostanci oraz Taoufiq Izeddiou z Maroko.

Nie zabraknie także gości ze starego kontynentu. Kolejny raz widzowie zobaczą Compagnie Pal Frenak z Węgier, która dwa lata temu zachwyciła warszawską publiczność oraz Hilde Elbers w duecie z Johnnym Schoofs. Tym razem węgiersko-francuski zespół Pala Frenaka pokaże najnowsząprodukcję pt. Hymen. ponadto wystąpi litewski teatr tańca AuraDance ze spektaklem1863 oraz węgierski Kata Juhasz Dance Company z That’s Alright with me.Propozycją ze Szwecji jest Charlotte Ofverholm, która wraz z zespołem w dwóchprzedstawieniach zaprezentuje bardzo fizyczną odmianę teatru tańca. W klimacietrendów awangardowych zaprezentuje się ukraińskie TANZLaboratorium w Cruelty ofPossibility.

Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania to jednak nie tylko codzienne spektakle zespołówz całego świata. Artyści, którzy występowac będa na festiwalu poprowadzą także otwartewarsztaty dla wszystkich chętnych. Po przedstawieniach natomiast odbywać się będą spotkania i dyskusje z wykonawcami w klubie festiwalowym w Teatrze Studio.


Zapowiedź

Szczegółowy program i kontakt:

http://www.zawirowania.pl, e-mail: ttzawirowania@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close