Wersja do druku

Udostępnij

Zbliża się finał kolejnych Warsztatów Choreograficznych Polskiego Baletu Narodowego. To wyjątkowa, jubileuszowa edycja. Już po raz dziesiąty artyści zmierzyli się z nowymi wyzwaniami, tworząc miniatury choreograficzne. Efekty ich pracy zobaczymy na początku czerwca w wieczorze baletowym Kreacje 10, na Scenie Kameralnej (Sali Młynarskiego) Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Prezentacje zaplanowane są w dniach 2 i 5 czerwca o godz. 19.00 oraz 3 czerwca o godz. 18.00.

W tym roku swoje choreografie zaprezentują: Lorenzo Alberti, Robert Bondara, Michał Chróścielewski, Joanna Drabik, Anna Hop, Paulina Jurkowska, Paweł Koncewoj, Antonio Lanzo, Gianni Melfi, Dan Ozeri, Rachael Vrbancic, Patryk Walczak, Kurusz Wojeński, Izabela Zabłocka i Bartosz Zyśk, a wykonają je ich koledzy z zespołu. Dotychczasowe edycje udowodniły publiczności, że w tancerzach Polskiego Baletu Narodowego drzemią pokłady nieodkrytych jeszcze talentów twórczych.

 

Kreacje to jednak nie tylko warsztaty choreograficzne, ale również szereg zadań związanych z produkcją spektaklu.           

Tancerze odpowiadają za całokształt przygotowań. W tym roku zadania podjął się zespól w składzie:

 

Project Manager: Dominika Krysztoforska 
Inspicjent: Ewa Nowak 
Koordynator ds. technicznych: Irina Wasilewska
Koordynator ds. kostiumów: Svetlana Ovsiankina, Natalia Kamińska
Zdjęcia z prób: Vladimir Yaroshenko
Koncepcja plakatu: Paweł Koncewoj 
Redakcja programu: Aneta Wira

 

Do pobrania:

Program i wykonawcy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close