Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 23 maja o godz. 19.00 w Sali Laboratrium CSW – Zamku Ujazdowskiego odbędzie się warszawska premiera spektaklu Izabeli Chlewińskiej Tralfamadoria, multimedialnej pracy soloej poruszającej tematykę śmierci. Z jednej strony intymny, z drugiej tragikomiczny, wykorzystuje kontekst literacki Kurta Vonneguta – wymyśloną obcą planetę o nazwie Tralfamadoria. Jest to również rodzaj scenicznego dyskursu filozoficznego, którego motywem przewodnim stało się zdanie Seneki: „Abyś nigdy nie bał się śmierci, nieustannie o niej rozmyślaj”. Osobliwe wykorzystanie nowoczesnych multimediów (podczas spektaklu powstaje grafika i tekst), precyzyjna chłodna scenografia, staromodny kostium, muzyczne loopy, wreszcie złożony z dwóch słów monolog tworzą specyficzną atmosferę tego spektaklu. Izabela Chlewińska, znana z wielu artystycznych mariaży (m.in. Teatr Alter, Dada von Bzdülöw, Ramona Nagabczyńska) debiutuje na Warszawskiej Scenie Tańca. Przedstawienie powstało we współpracy z izraelskim choreografem Arkadim Zaidesem podczas rezydencji tanecznej w Klubie Żak w Gdańsku.

Reżyseria, choreografia, opracowanie muzyczne i wykonanie: Izabela Chlewińska
Współpraca artystyczna: Arkadi Zaides
Dramaturgia, tekst, reżyseria świateł: Tomasz Śpiewak
Kostium: Maciej Chojnacki
Premiera: 18.06.2011, Klub Żak, Gdańsk
Zrealizowano we współpracy z Klubem Żak oraz dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lidzbark Warmiński
więcej info

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami
prowadzenie: Julia Hoczyk

Bilety: normalny 20 zł, profesjonalny 10 zł
rezerwacja@cialoumysl.pl
Do odebrania przed spektaklem w Sali Laboratorium CSW, kasa czynna od godz. 18:00

Facebook:
www.facebok.com/WarszawskaScenaTanca

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close