Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy rozpoczął próby do Medei w reżyserii Tomasza Szczepanka – laureata konkursu na debiut reżyserski, organizowanego w ramach 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego. Premiera zainauguruje obchody tego wyjątkowego jubileuszu. Autorką choreografii będzie Aleksandra Dziurosz. Premiera zaplanowana jest na 22 marca 2019 na Scenie na Świebodzkim Teatru Polskiego we Wrocławiu.

 

Człowiek wznosi się ponad zwierzę nie przez to, że daje życie, lecz że je ryzykuje; dlatego ludzkość wyżej stawia nie tę płeć, która rodzi, lecz tę, która zabija.

Simone de Beauvoir, Druga płeć

 

scenariusz i reżyseria: Tomasz Szczepanek

choreografia: Aleksandra Dziurosz

scenografia i kostiumy: Iga Kowalczuk

rekwizyty: Anna Piechocka

muzyka: Michał Kowalewski

reżyseria światła: Karolina Grębska

asystent choreografa: Agata Kisiel

 

obsada:

Medea: Agnieszka Kulińska

Pelias: Artur Borkowski

Jazon: Zbigniew Koźmiński

Córki Peliasa: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Maria Grzegorowska, Monika Rostecka

 

 

 

Premiera przedstawienia dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close