Wersja do druku

Udostępnij

Latem, dzięki festiwalowi ImPulsTanz, Wiedeń staje się międzynarodowym centrum tańca. Na największym w Europie festiwalu tańca współczesnego od 16 lipca do 16. sierpnia 2015 odbędą się liczne prezentacje. Tym razem również w muzeach zaaranżowane zostaną sceny występów. Ponadto organizatorzy przygotowali aż 250 różnych warsztatów tanecznych.

 

W trakcie festiwalu ImPulsTanz zaprezentują się nie tylko międzynarodowi, wybitni artyści tańva tańca, ale również po raz pierwszy pokazaneostaną austriackie produkcje, m.in. choreografia grupowa stworzona przez żyjącą w Wiedniu Japonkę Akemi Takeya oraz interpretacja historii baletu w formie wyczerpującego tańca Florentiny Holzinger i Vincenta Riebeeka. Grupa „nadaproduction“ przedstawi nową inscenizację prawie zapomnianych ruchów tanecznych przygotowaną przez antropologów tańca Amandę Piña i Daniela Zimmermanna.

 

Podczas festiwalu ImPulsTanz odbędą się choreograficzne wyprawy: Muzea Weltmuseum Wien, Mumok i 21er Haus zmienią się w spektakularne przestrzenie tańca. Znakomici twórcy tańca współczesnego, jak Jennifer Lacey, Keith Henness i Anne Juren wystąpią na wystawie Wiedeński akcjonizm w Muzeum Mumok.

 

W ramach 250 warsztatów będzie można otrzymać porady od najlepszych tancerzy, którzy chętnie podzielą się z każdym swoją wiedz – nieważne, czy jesteś początkującym czy zaawansowanym tancerzem, dzieckiem czy seniorem. Program festiwalu uzupełniają wydarzenia towarzyszące – wieczorne imprezy i koncerty organizowane w ramach w Festival-Lounge w lokalu Burgtheater Vestibül oraz imprezy w Kasynie na Schwarzenbergplatz.

 

Szczegółowy program festiwalu: www.impulstanz.com

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close