Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 19 kwietnia o godz. 19.00 Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza do Teatru Polskiego (Scena na Świebodzkim) na premierę spektaklu Zuzanna i starcyw reżyserii Leszka Mądzika. Jak podaje WTP, „historia Zuzanny to opowieść o erogenności kobiecego piękna i wdzięku, które budzą w mężczyznach potrzebę zdobywania i posiadania ciała kobiety”. pokazy zaplanowano na 20 i 21 kwietnia o godz. 19.00, a premierę studencką – na 12 maja.

Od reżysera:


Zuzanna i starcy – bezsłowny obraz, wypełniający czas spektaklu, jest próbą zajrzenia do tych pokładów ludzkiej wrażliwości i namiętności, które wyzwalają zachowania i postawy człowieka, w różnych porach jego wieku, wobec kobiety. Kobiety, która swoją tajemnicą i erogennością prowadzi w świat, gdzie rozsądek i zasady spalają się, jak bohaterowie przywołanych wydarzeń. Te rozżarzone węgle pragnień, pożądań, a nade wszystko spełnień potrafią zamienić w popiół jego autorów.

– Leszek Mądzik

Leszek Mądzik jest twórcą Plastycznej Sceny KUL – jeden z najwybitniejszych twórców teatru plastycznego w Europie. W jego przedstawieniach dominuje ruch, światło i muzyka. Sceniczne obrazy przesycone są symbolicznymi wizjami i treściami metafizycznymi.

Muzykę do przedstawienia napisał Jan A.P. Kaczmarek – jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej. Autor muzyki do ponad pięćdziesięciufilmówdługometrażowych i dokumentalnych, laureat Oscara za muzykę do filmuMarzyciel. Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.


Scenariusz, reżyseria, scenografia i kostiumy: Leszek Mądzik

Muzyka: Jan A. P. Kaczmarek

Obsada: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Aneta Piorun, Artur Borkowski, Mateusz Kowalski, Radomir Piorun, Krzysztof Roszko, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk

Premiera: 19 kwietnia 2013, Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close