Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 5 marca o godz. 19.00 Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na Dużą Scenę Teatru Polskiego (Wrocław, ul. Zapolskiej 3) na premierę studencką spektaklu SZATNIA w reżyserii Zbigniewa Szymczyka. Właśnie spotkaniem z twórcami i realizatorami tego przedstawienia WTP rozpoczyna cykl PREMIER STUDENCKICH, czyli moderowanych rozmów z publicznością, która chce wiedzieć więcej. Pierwsze spotkanie poprowadzi Bartłomiej Miernik. Kolejne pokazy zaplanowano na 6 i 7 marca. Dla Naszych czytelników Teatr przygotował niespodzianki w postaci wejściówek – dwie podwójne /łącznie 6/ na każde przedstawienie – 5, 6, 7 marca, godz. 19:00. Prosimy o maila na: julia.hoczyk@taniecpolska.pl.

Szatnia to swoista wyprawa po istotę Teatru Henryka Tomaszewskiego. Rekonstrukcja archiwalnych przedstawień, a w tym prześledzenie ich różnorodności i odmienności w budowie dramaturgiczno-choreograficznej, to okazja do przybliżenia współczesnemu odbiorcy ducha sztuki Tomaszewskiego i jej specyfiki.

Polecamy tekst Elżbiety Pasteckiej o SZATNI napisany dla naszego portalu: Podróż sentymentalna do bezpowrotnie minionego świata – refleksje po premierze „SZATNI” Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Szatnia

na motywach fragmentów choreografii z przedstawień Henryka Tomaszewskiego: Ziarno i skorupa, Strzelnica, Labirynt, Kobieta, Menażeria cesarzowej Filissy, Spór, Hamlet – ironia i żałoba, Rycerze króla Artura, Akcja – sen nocy letniej, Tragiczne gry.

scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk

konsultacje choreograficzne: Ewa Czekalska, Leszek Czarnota, Jerzy Kozłowski

kostiumy i scenografia: Zofia de Ines-Lewczuk

reżyseria światła: Bary

obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Mateusz Kowalski, Agnieszka Kulińska, Anna Nabiałkowska, Marek Oleksy, Aneta Piorun, Radomir Piorun, Monika Rostecka-Komorowska, Krzysztof Roszko, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk, Zbigniew Szymczyk, Robert Wieczorek, Magdalena Górnicka (gościnnie)

BILETY W CENIE: _normalny 30 zł, _ulgowy 20 zł, _grupowy (min. 10 os.) 15 zł

REZERWACJE: _kasy Teatru Polskiego we Wrocławiu

Przedstawienie powstało przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sztuki Henryka Tomaszewskiego – PANTOMIMA

__Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close