Wersja do druku

Udostępnij

Dziś rozpoczyna się tydzień ze spektaklami Wrocławskiego Teatru Pantomimy, które miały premierę w poprzednim sezonie teatralnym. Od wtorku do czwartku (25-27 września) na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego zobaczyć można będzie Mikrokosmos. Przedstawienie w reżyserii Konrada Dworakowskiego to niepokorna i odważna interpretacja baśni H. Ch. AndersenaCalineczka. Tytułowa bohaterka nie jest jednak bezbronna, czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości.

W weekendowe wieczory (27-28 września) Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na przedstawienia Poławiacze papieru i Dom Bernardy Alba w reż. Zbigniewa Szymczyka. Przedstawienia opowiadające o zniewoleniu pokazują różne jego oblicza. Bohater Poławiaczy papieru – K. jest typowym everymanem, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego urzędniczego sterującymi jego działaniami. Sztuka Lorki odczytana została jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowana tego, co jest normalne, moralne i naturalne.

W związku z niedzielną, 11. rocznicą śmierci Henryka Tomaszewskiego -szystkie przedstawienia dedykowane są jego pamięci.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close