Wersja do druku

Udostępnij

W kwietniu rusza projekt Projekt Laboratorium ruchu (kurator: Adama Kamiński), realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 tworzony jest we współpracy z wieloma instytucjami i środowiskami, m.in. z Biurem Festiwalowym Impart 2016, z Instytutem Muzyki i Tańca, z Centrum Inicjatyw Artystycznych, z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Momentum, ze Stowarzyszeniem ARTEO, zespołami i artystami, teoretykami i krytykami tańca, z organizacjami zajmującymi się szeroko pojmowaną kulturą ruchu. Projekt potrwa do 2016.


Laboratorium ruchu odnosi się do zbiorowej wyobraźni miasta. Działania taneczne, wykłady, akcje performatywne, improwizacje taneczne w przestrzeni miejskiej i spektakle, które zostaną przygotowane w ramach programu na nowo zinterpretują przeszłość i teraźniejszość Wrocławia, proponują konkretne nowe sposoby podejścia do sztuki ruchu, przestrzeni publicznej, miejskiej choreografii. Program ma na celu także odkrywanie kolejnych obszarów, jakie obejmuje współczesna choreografia i teatr tańca, przybliżenie twórczości Piny Bausch i Henryka Tomaszewskiego, dwóch, wielkich osobowości w różny sposób związanych z Wrocławiem. Laboratorium zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym.

Laboratorium ruchu działające w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zaprasza do udziału w zajęciach z Fernando Belfiore pt: Skrypty z codzienności .

Choreograf w ramach pobytu rezydencyjnego przedstawi w projekcie swoją wizję miasta / Wrocławia/

Miasto jest komponentem wielu rzeczy, pamięci, znaków. Stanowi miejsce wymiany i to nie tylko towarów, lecz także wspomnień, słów, uczuć.

Odmienne spojrzenie na Wrocław, jego architekturę, kulturę, mieszkańców i historię.

Istotnym punktem działań będzie analiza i omówienie procesu twórczego w aspekcie ewoluującej pracy grupowej. Kreacyjna praca wykorzystująca narzędzie ruchu jest więc istotna nie tylko ze względu na zamierzone efekty artystyczne, ale również rozwój osobisty uczestników.
Grupa otrzyma podstawy warsztatowe stosowne do swojego profilu i na tej bazie będzie odbywała się późniejsza praca kreacyjna.

Laboratorium ruchu zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym. Projekt ma na celu podtrzymanie wartości kultury jako pola koegzystencji różnic, a także stworzenie kanałów komunikacji i wymiany artystycznej pomiędzy artystami z Polski, z Brazylii, z Japonii, z Meksyku, z Francji, z Chile, z Hiszpanii i ze Szwajcarii.

Fernando Belfiore – brazylijski choreograf i performer. Studiował w EAD (Drama Arts School ) w Sao Paulo. Aktualnie ukończył studia w School for New Dance Development w Amsterdamie. Jest nauczycielem kontakt improwizacji. Był zaangażowany w projekty z Deborah Hay, Ivaną Muller, Meg Stuart, Yoshito Ohno. Prezentował swoje prace w Norwegii, Włoszech, Brazylii i Holandii. Do ważniejszych osiągnięć zalicza swój udział w znanym spektaklu Jeremy Wade Peaches does herself. Przedstawienie grane jest z dużym powodzeniem na scenie HAU 1 w Berlinie. Fernardo Belfiore w swoich choreografiach zadaje pytania dotyczące struktury władzy, organizacji czasu i przestrzeni, relacji człowiek – maszyna, zgłębia znaczenie takich poję ć jak: rozrywka, przemysł, społeczeństwo.

Termin: od 24.04.2013 do 02.05.2013 / przerwa w zajęciach od 26 do 28 kwietnia ze względu na udział Fernando Belfiore w Mandala Performance Festival/

Ilość godzin: 20

Udział w zajęciach jest bezpłatny

Ilość miejsc ograniczona / 12 osób/

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

Telefon: 505 963162

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych

ul. Tęczowa 79/81
53- 603 Wrocław

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE o działaniach IV-X 2013 do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close