Wersja do druku

Udostępnij

 W tym tygodniu warsztaty w ramach projektu Akcja: EDUKACJA, realizowanego przez Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, prowadzą znakomici pedagodzy: Aleksandra Kugacz – Studio Matejka, Dagmara Chojnacka – Radio Wrocław, Konrad Dworakowski – Teatr Pinokio, Agnieszka Dziewa i Agnieszka Charkot – Wrocławski Teatr Pantomimy.

 

Wrocławski Teatr Pantomimy do edukacji teatralnej podchodzi nowocześnie i kompleksowo. Organizatorzy nie ograniczają dostępu do warsztatów. Dlatego swoją ofertę edukacyjną kierują do czterech grup wiekowych: dzieci i dorosłych, młodzieży, seniorów.

 

W tym tygodniu pedagogami Akcji: EDUKACJA są: Aleksandra Kugacz, która wraz z grupą Seniorów będzie uwalniała i ćwiczyła ich głos. Czwartkowe 23 kwietnia, dedykowane były połączonym grupom Młodzież i Senior, poprowadziła je Dagmara Chojnacka. Podczas warsztatu uczestnicy projektu poznawali metody sprawnej komunikacji i zasady autoprezentacji.

 

W sobotę 25 kwietnia Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na warsztat Oddychającego papieru z Konradem Dworakowskim. Młodzież i Seniorzy poznają podstawy teatru formy i wizualnego aspektu inscenizacji. Juniorów (3-6 lat) wraz z rodzicami organizatorzy zapraszają w niedzielę 26 kwietnia na Teatralny Plac Zabaw. Zajęcia przeprowadzą adeptki Wrocławskiego Teatru Pantomimy Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa.

 

 

Warsztaty z Konradem Dworakowskim są otwarte dla osób, które nie są stałymi uczestnikami projektu Akcja: EDUKACJA. Na sobotnie zajęcia obowiązują zapisy, koszt jednodniowego warsztatu 100 zł. Warsztaty odbywają się w siedzibie WTP – al. Dębowa 16, zapisy i informacje: tel. 71 337 21 03, pio.soroka@gmail.com

 

 

Warsztaty Oddychającego papieru – 25 kwietnia; godz. 10.00-13.00 i 15.00-18.00.

Dodatkowe informacje na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce „Edukacja”

 

 

Biogramy pedagogów:

 

Aleksandra Kugacz: ukończyła filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim, aktorka/performerka związana z niezależnym teatrem. Współtworzy Teatr Studio Czyczkowy kierowany przez Jerzego Weltera, uczestniczyła m. in. w programie stażowym Teatru ZAR, w pracy z Anatolijem Wasiliewem w ramach programu Masters in Residence. W 2013 roku w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego miała miejsce premiera autorskiego spektaklu Wyjścia inspirowanego współczesną historią i kulturą Rumunii. W 2014 roku wraz z zespołem Studio Matejka, gdzie pracuje na co dzień, brała udział w tworzeniu spektaklu site-specific Harmonia przeciwstawieństw. Polska, którego premiera odbyła się we wrześniu 2014 roku we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje projekt inspirowany powojennymi losami mieszkańców dawnego Breslau.

 

Dagmara Chojnacka: dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa, publicystka, tłumaczka, krytyk teatralny i literacki. Absolwentka anglistyki /Uniwersytet Wrocławski i Université Sorbonne Nouvelle w Paryżu/ oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Była aktorką teatru Drugie Studio Wrocławskie powstałego po rozwiązaniu Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Od ponad dwudziestu lat, poza współpracą z różnymi mediami w kraju i w USA, jest związana z Polskim Radiem Wrocław jako recenzentka teatralna i literacka.

 

Konrad Dworakowski: aktor, reżyser, dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi, wykłada na Akademii Teatralnej w Białymstoku, uznawany za jednego z najlepszych młodych reżyserów teatru lalek i formy w Polsce, w 2011 roku, we Wrocławskim Teatrze Pantomimy wyreżyserował przedstawienie Mikrokosmos. Przedstawienia Dworakowskiego można oglądać na scenach w całej Polsce –Dumanowski. Side A Narodowy Teatr Stary w Krakowie, Balladyny i romanse Teatr Pinokio w Łodzi, Pippi Pończoszanka Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie, Czarnoksiężnik z Oz Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, Ach, jak cudowna jest Panama Teatr Maska w Rzeszowie. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą  (m.in.: Międzynarodowym Festiwalu Teatru Animacji w Bukareszcie 2011 – „JOY FOR CHILDREN”, XXV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu 2011).

 

Akcja: EDUKACJA to projekt teatralny, łączący zajęcia teoretyczne i praktyczne w spójną całość. Po raz pierwszy WPT zapewnia uczestnikom możliwość uczestniczenia w spójnym, osiemnastomiesięcznym projekcie teatralnym, którego głównym celem jest edukacja teatralna w zakresie szeroko rozumianego teatru ruchu. Organizatorzy przygotowali bogatą ofertę edukacyjną, która daje możliwość rozwinięcia nowych kompetencji i umiejętności związanych z aktorstwem oraz innymi artystycznymi funkcjami niezbędnymi do pracy i działalności w sektorze kultury. Różnorodne formy zajęć, odpowiednio dostosowane do waszego wieku i umiejętności, będą okazją nie tylko do głębszego i aktywnego kontaktu ze współczesnym życiem teatralnym, a także do poznania specyfiki pracy w teatrze, zmierzenia się z wyobrażeniami i rzeczywistością bycia twórcą, aktorem, czy animatorem życia teatralnego. Organizatorzy starają się stworzyć niepowtarzalną przestrzeń dla twórczych postaw i eksperymentów, w której pracować będziemy na konkretny finałowy efekt zaprezentowany publiczności.

 

W ramach Akcji: EDUKACJA uczestnicy mają okazję okazję pracować z najlepszymi artystami, pedagogami i teoretykami teatru, którzy na przygotowali specjalny i unikalny program zajęć.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close