Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 28-30 czerwca 2019 odbyła się druga Światowa Konferencja Pantomimy (2nd World Mime Conference 2019), podczas której spotkali się twórcy i artyści pantomimy z całego świata. Program konferencji obejmował zarówno spotkania, wykłady, jak i warsztaty pantomimy. Trzydniowe święto pantomimy to rzadka okazja do wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku artystów pantomimy.

 

Wrocławski Teatr Pantomimy reprezentował Mateusz Kowalski, który podczas trzech dni konferencji przeprowadził dwa wykłady – o dziedzictwie Henryka Tomaszewskiego i zastosowaniu nowych technologii w teatrze pantomimy, na przykładzie instalacji performatywnej Kontr-akt, przygotowanej we współpracy z IP Group – oraz poprowadził warsztaty pantomimy w oparciu o metody pracy Henryka Tomaszewskiego.

 

Ważnym wydarzeniem w ramach konferencji jest przyznawana co roku nagroda specjalna. World Mime Organisation, organizatorzy konferencji, tegoroczne wyróżnienie przyznali Wrocławskiemu Teatrowi Pantomimy. WMO doceniła wrocławską pantomimę za wybitny wkład w sztukę pantomimy oraz za rozwój i promocję sztuki pantomimy.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

więcej o World Mime Organisation

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close