Wersja do druku

Udostępnij

W kolejnym sezonie teatralnym 2016-2017 Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej w ramach Akcji: Edukacja 2.0. Każdy może być bliżej Teatru.

 

Przez najbliższe trzy lata Pantomima stawia na edukację teatralną skierowaną do dzieci i ich rodziców, młodzieży, pedagogów i instruktorów teatralnych oraz dorosłych. Dla każdej z grup przygotowano osobny, spersonalizowany program edukacyjny. 

Zapisy na zajęcia ruszyły w poniedziałek 25 lipca 2016/ Wszystkie warsztaty są całkowicie bezpłatne, w związku z czym decyduje kolejność zgłoszeń.

 

>> GRUPA OTWARTA – zajęcia dla osób od 18 roku życia do 118 lat. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Poniedziałki i czwartki w godzinach 17.00-19.00 są zarezerwowane całkowicie dla wszystkich otwartych na Teatr. Pracować będziemy w blokach jedno-, dwumiesięcznych. Co to znaczy? Nie później niż po dwóch miesiącach od startu zajęć, następuje zmiana pedagoga. Co dwa miesiące uczestnicy warsztatów spotykają się z nowym aktorem/pedagogiem, który przygotowuje autorski plan zajęć. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2016. Zapisy i informacje: pio.soroka@gmail.com

 

>> PIERWSZY DZOWNEK /lekcje teatralne/ – zajęcia teatralne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spoza Wrocławia, ale znajdujących się na Dolnym Śląsku. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy przeprowadzą lekcje teatralne dla uczniów w siedzibie szkoły. Początek lekcji teatralnych już w grudniu 2016.

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy i informacje: k.klimek@pantomima.wroc.pl

 

 

>> ZAJĘCIA DLA PEDAGOGÓW – warsztaty przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy prowadzą zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży  i chcieliby włączyć w swoje teatralne poszukiwania trochę ruchowej ekspresji, pokazać uczniom, czym jest wrocławska Pantomima. W ramach zajęć dla pedagogów przygotowaliśmy aż 6 bloków warsztatów. Każdy blok zajęć składa się z 5-ciu spotkań. Można wziąć udział w jednym takim bloku zajęć, w dwóch, a nawet w sześciu, ponieważ każdy z nich prowadzony będzie przez innego aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zajęcia startują w marcu 2017, szczegółowe informacje w styczniu.

 

>> JUNIORZY – Pedagodzy WTP powracają do formuły zajęć, która rewelacyjnie sprawdzała się przez ostatnie trzy lata. Najmłodsza grupa fanów Teatralnego Placu Zabaw będzie mogła skorzystać z ofert edukacyjnej Wrocławskiego Teatru Pantomimy od stycznia 2017. Informacje: a.paluch@pantomima.wroc.pl

 

 

Więcej informacji odnośnie działań edukacyjnych we Wrocławskim Teatrze Pantomimy znajduje się na stronie www.pantomima.wroc.pl. Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy grup.

 

„Akcja: EDUKACJA 2.0” realizowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close