Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka dla wszystkich seniorów Wrocławski Teatr Pantomimy przygotował specjalną ofertę. Bilety na wieczór z przedstawieniami Poławiacze papieru i Dom Bernardy Albaw reż. Zbigniewa Szymczyka można kupić w wyjątkowej cenie, 10 zł używając w kasie hasła bilet dla babci/bilet dla dziadka. Promocja ważna jest na przedstawienia grane w dniach 18, 19, 20 stycznia 2013 (godz. 19.00, Teatr Polski, Scena Kameralna, ul. Świdnicka 28). Rezerwacja i bilety Teatr Polski we Wrocławiu, rezerwacja zbiorowa promocja@pantomima.wroc.pl, tel. 71 337 21 03.

O spektaklach:

Poławiacze papieru

Główny bohater przedstawienia Poławiacze papieru – K. to typowy everyman, zniewolony i zagubiony, staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., z każdym dniem pogrąża się w coraz bardziej absurdalnej rzeczywistości, a walka z systemem zdaje się nie mieć końca.

Przedstawienie zrealizowano w konwencji teatru absurdu. Jedną z głównych inspiracji była specyfika języka urzędniczego, jako niedoskonałego środka komunikacji podatnego na socjotechniczne nadużycia.

Dom Bernardy Alba

Sztuka Lorki odczytana została jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowania tego, co jest normalne, moralne i naturalne. Źródłem egzystencjalnego dramatu staje się swoista szczelina pomiędzy ciałem, pragnącym rozkoszy i bliskości, a jego reprezentacją, która – będąc pod ciągłą restrykcją matczynych nakazów – pisze ciała córek w sytuacjach granicznych: pożądania, miłości, śmierci.

Matka, starająca się wyobcować córki wobec popędowej natury ciała, wprowadza do porządku domowego dyscyplinę – efektywny instrument władzy nad tożsamością każdej z nich. W tym domu nie okazuje się rodzicielskiej miłości, nie ma pobłażania wybrykom młodości. Każda oznaka emancypacji zostaje brutalnie obalona. Niebezpieczna gra pomiędzy budzącym się pożądaniem, a zniewalającym wpływem matki rozpoczyna się, kiedy w domu pojawia się mężczyzna.

W roli Bernardy Alba gościnnie na scenie Ewa Czekalska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close